Ana Sayfa Teknoloji Dinlenemeyen Telefonun Satışları Patladı

Dinlenemeyen Telefonun Satışları Patladı

Temmuz ayı başında Türkiye'de satışa sunulan dinlenemeyen cep telefonu Enigma E301TR, beklentilerin üzerinde gelen talep nedeniyle ikinci ithalata hazırlanıyor.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2011 Cuma 11:37
Dinlenemeyen Telefonun Satışları Patladı
Gazeteport'un haberine göre, Almanya'dan ithal edilerek Temmuz ayı başında Türkiye'de satışa sunulan telekulakların dahi dinleyemediği Enigma T301TR telefonun 3 bin 490 TL'lık satış fiyatıyla beklentilerin üzerinde talep gördüğü kaydedildi.

Sistem Teknik Koordinatörü Azad Gökçe, Gazeteport'a yaptığı açıklamada, Temmuz ayı başında 15.000 adet olarak piyasaya sürülen dinlenemeyen telefon Enigma'ya beklentilerin üzerinde talep geldiğini ve ikinci ithalatı gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi. Gerçekleştirilmesi planlanan ikinci ithalat kapsamında 30.000 adet Enigma T301TR telefonun daha satışa sunulacağı belirtildi.

''GÖZÖNÜNDEKİ HERKES KULLANIYOR''

Gözönünde olan herkesin Enigma T301TR telefon kullandığını kaydeden Gökçe, kullanıcı kitlesi meslek grupları arasında avukatlar, politikacılar, sanatçılar, sanayiciler ve gazetecilerin olduğunu dile getirdi.

Sistem Teknik tarafından Türkiye getirilen, Koç Sistem ve C5 Electronic işbirliğiyle Türkiye pazarındaki yerini alan Enigma E301 TR, yüksek kriptolama teknolojisi ile hem donanım hem de yazılım olarak şifreleme yapıyor. Avrupa'da 10 yıldır sanayi casuslarından korunmak için kullanılan ve Almanya'da üretilen, 256 KB'lik kripto teknolojisine sahip olan telefonla yapılan görüşmeler anahtar tuşuna basarak yapılabiliyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Büyükhatipoğlu, yatırımcılara çağrıda bulundu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star