Ana Sayfa Sağlık Diş Hekimleri Odası'ndan Ağız Diş Sağlığı Semineri

Diş Hekimleri Odası'ndan Ağız Diş Sağlığı Semineri

Birkaç ay önce kurulan Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası çalışmalarına bilimsel bir seminerle devam ediyor.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2011 Perşembe 17:54
Diş Hekimleri Odası'ndan Ağız Diş Sağlığı Semineri
Şanlıurfa Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Doktoru Ekrem Kaya, yaptığı yazılı açıklama ile 07 Mayıs 2011 tarihinde  oda olarak, Şanlıurfa'da “Koruyucu Diş Hekimliği ve Uygulamaları” konulu seminer düzenleyeceklerini söyledi.

Ekrem Kaya konuya ilişkin açıklamasında:

“Flor, günümüzde koruyucu diş hekimliğinin temel taşı olmakla birlikte, flor içerikli ürünler ve uygulamaları hakkında diş hekimleri olarak güncel bilgilere sahip değiliz. Bu seminerle birlikte diş hekimi arkadaşlarımızın bilgileri tazelenecek, aynı zamanda gönüllü diş hekimlerimizle birlikte daha önceden belirlemiş olduğumuz bir ilköğretim okuluna gidilerek öğrencilere flor uygulamaları yapılacaktır. Çünkü biliyoruz ki diş çürüğünün önlenmesinde flor uygulamaları %30–40 oranında etkili oluyor. Böylece, bir nebze olsa o minik yavrularımızın dişlerinin çürümesinin de önüne geçeceğiz.

Ayrıca, düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik sürekli diş hekimi eğitimi ile kredilendirilecek, böylece diş hekimlerimizin SDE puanı alması sağlanacaktır. Yeni yasaya göre, SDE puanını dört yılda bir yenilemeyen hekimler mesleklerini serbest olarak icra edemiyorlar. Böyle önemli bir konuda bize yardımcı olacağı için Doç. Dr. Çoruh Türksel Dülgergil’e şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star