Ana Sayfa Siyaset Dışişlerinden bombalı saldırılara kınama

Dışişlerinden bombalı saldırılara kınama

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ta meydana gelen bombalı saldırıları kınayarak, Türkiye'nin, Irak'ın terörizmle mücadelesine destek vermeyi sürdüreceğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2012 Cuma 11:04
Dışişlerinden bombalı saldırılara kınama
Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Irak'ın başkenti Bağdat'ta dün sabah saatlerinde farklı noktalarda gerçekleştirilen ve çok sayıda Iraklının hayatını kaybetmesine, birçok kişinin de yaralanmasına sebep olan bombalı saldırılar ile Dikar vilayetinde düzenlenen bombalı intihar saldırısının şiddetle kınandığı belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Iraklı kardeşlerimizin, bu menfur terör saldırılarına karşı itidal ve sağduyu içerisinde hareket ederek, ülkeyi bu kritik dönemde yeniden bir mezhep çatışması ortamına sürüklemeyi amaçlayan çevrelerin emellerine ulaşmalarına izin vermeyeceklerine inanıyoruz.

Diğer taraftan, Iraklı liderlerin de, demokrasi ve uzlaşı ruhu içerisinde, ülkede son dönemde artan siyasi gerilimi azaltacak tedbirler almalarını umuyoruz.

Bu acı vesileyle, Türkiye'nin Irak'ın terörizmle mücadelesine desteğini ve kardeş Irak halkıyla dayanışmasını sürdüreceğini teyit ediyoruz."
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Kurumsal

İçerikYukarı Çık