Ana Sayfa Urfa Haberleri DİYALİZ HASTASI UMUT DEMİRBİLEK YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYOR

DİYALİZ HASTASI UMUT DEMİRBİLEK YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYOR

Yıllardır böbrek yetmezliği nedeniyle haftada üç kere diyalize gitmek zorunda olan fakat kendi imkanları ile gidemeyen diyaliz hastası Umut Demirbilek yetkililerden yardım bekliyor.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2015 Perşembe 14:32
DİYALİZ HASTASI UMUT DEMİRBİLEK YETKİLİLERDEN DESTEK BEKLİYOR

Şanlıurfa valiliği önünde durumunun fark edilmesi için yetkililere seslenen Demirbilek şunları söyledi “haftada üç defa diyalize gitmem gerekiyor ancak hangi kuruma başvurduysam herhangi bir geri dönüşte bulunmadılar. Hastalık dolayısı ile ayaklarım kesildi tek başıma diyalize gitmek için çıkamıyorum. Sağlık bakanlığına, belediyeye ve hastanelere başvurdum ancak bize tahsiz edilebilecek bir ambulanslarının olmadığı söylediler. Benim ambulans ve sedye yardımı ile hastaneye gitmeme gerekiyor. Her türlü imkana sahip bir ülkede bir hastaya bir ambulans verilemiyor. Daha önce babam beni götürüp getiriyordu. Babam vefat ettikten sonra  annemin desteği ile hayatta kalmaya çalışıyorum, bugün diyalize gitmem gerektiği halde ambulans olmadığı için gidemedim. “

 Şanlıurfa valiliği önünde yere serdikleri bir yatak üzerinde durumunun fark edilmesini isteyen umut demirbilek ve annesi içler acısı bir halde kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor. Hasta demirbilek’in annesi ise oğlunun durumu hakkında şunları söyledi ” ben ve oğlum yalnız yaşıyoruz. Daha önce eşim diyalize götürüp getiriyordu. Eşimin ölümü üzerine bütün yük bana kaldı. Bir çok yere başvurdum valilik, belediye, sağlık bakanlığı ancak hiçbiri bize yardım etmedi. Oğlum yıllardır hasta. Devletin bize yardım eli uzatmasını istiyoruz” dedi.

Daha önce defalarca gittikleri kurumların isimlerini not alan hasta ve annesi kurumların isimlerini tek tek sayarak hangi kuruma kaç defa gittiklerini bize söyledi. Ruha tv aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen aileye bir an önce yardım eli uzatılmasını diliyoruz.

YORUMLAR
  • yorum2015-08-26 22:01:44aslan aslan

    memleket sahipsiz kalmış demekki.... Nerede bu memleketin millet vekilleri ? Nerede bu memleketin partileri,kurumları,dernekleri... ?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık