Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Güncel DİYARBAKIR'A ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

DİYARBAKIR'A ÇIKIŞLAR YASAKLANDI

14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısına Urfa'dan katılacaklara yasak geldi.

Giriş Tarihi: 13 Temmuz 2012 Cuma 18:35
DİYARBAKIR'A ÇIKIŞLAR YASAKLANDI
Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama ile 14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır'da İstasyon Meydanı'nda "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa’dan gidecek vatandaşlara izin verilmeyeceği bildirildi.

Konuya ilişkin Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama da:

Barış ve Demokrasi Partisi Batman Milletvekili Ayla AKAT başkanlığında tamamı milletvekillerinden oluşturulan düzenleme kurulu tarafından, Diyarbakır Valiliğine müracaatla, 14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır ili İstasyon Meydanında "Kürt Sorununa Demokratik Çözüm" konulu açık hava toplantısı düzenleneceği bildirilmiştir.


Gerçekleşmesi muhtemel ve istenmeyen olayların önüne geçilebilmesi, genel asayiş, kamu güvenliği ve düzeninin bozulmasının engellenmesi, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunması ve suç işlenmesinin önlenmesi amacıyla, Diyarbakır ili Batıkent Meydanı (boş arazi) ile İstasyon Meydanı bölgesi ve çevresinde 14 Temmuz 2012 tarihinde bahse konu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilmek istenen her türlü toplantı, yürüyüş ve gösteriler ile oturma, açlık grevi, çadır kurma, vb. eylem ve etkinlikler Diyarbakır Valiliğinin kararıyla YASAKLANMIŞTIR.


14 Temmuz 2012 tarihinde Diyarbakır'da gerçekleştirilmek istenen eylemle ilgili olarak Diyarbakır Valiliğinin yasaklama kararı ve İçişleri Bakanlığının talimatları doğrultusunda; bahse konu grupların İlimizden çıkışlarına hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.


Basına ve kamuyona saygıyla duyurulur. 13.07.2012


Ramazan SEÇİLMİŞ

Vali V.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Zeytin Dalı Harekatı'na destek

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık