Ana Sayfa Güncel DİYARBAKIR'DA SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

DİYARBAKIR'DA SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Diyarbakır'da Sur ilçesinde yeniden getirilen sokağa çıkma yasağını protesto eden gruba polis biber gazı ve TOMA'yla müdahale etti. Kentin sokakları karıştı.

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2015 Pazartesi 07:17
DİYARBAKIR'DA SOKAKLAR SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde sokağa çıkma yasağını protesto için düzenlenen yürüyüşe polis müdahale edince olaylar çıktı. Kentin Sur ilçesindeki on günlük yasak dün kaldırılmıştı ama 17 saat sonra yeniden getirildi.

İlçenin belli bölgelerinde halen PKK'lılarla güvenlik güçlerinin çatıştığı, hedek ve barikat kaldırma çalışmalarının devam ettiği belirtiliyor. Zırhlı araçların da katıldığı operasyonlar sürüyor.

HDP ve DBP Diyarbakır ilçe yönetimleri bir çağrı yaparak, halkı bugün saat 12.00 Diyarbakır Çiftkapı'dan Sur ilçesine kadar yürüyerek sokağa çıkma yasağını protestoya çağırdı. Yapılan çağrılar sonrası esnaf da kepenk kapattı.

Duyurusu yapılan ancam Valilikten izin alınmadığı belirtilen yürüyüşe, polis biber gazı ve TOMA'yla müdahale etti. Yenişehir'de Sur'a yürümek üzere Esma Ocak Parkı'nda toplanan insanlara gaz bombalarıyla dağıtmak isteyen polisin bazı katılımcıları gözaltına aldığı da iddia ediliyor. Yenişehir'in yanı sıra kentin Bağlar ilçesinde de polisin müdahalesi olduğu belirtiliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık