Ana Sayfa Güncel DOKTOR CİNAYETİNE ŞANLIURFA'DAN KINAMA

DOKTOR CİNAYETİNE ŞANLIURFA'DAN KINAMA

Şanlıurfa Sağlık Mensuplar Derneği (SADER) Başkanı Ömer Faruk Baysal, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kalp ve Göğüs Cerrahı Op.Dr.Ersin Arslan'a yapılan saldırıyı kınadı.

Giriş Tarihi: 18 Nisan 2012 Çarşamba 18:28
DOKTOR CİNAYETİNE ŞANLIURFA'DAN KINAMA
Şanlıurfa Sağlık Mensuplar Derneği (SADER) Başkanı Ömer Faruk Baysal, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kalp ve Göğüs Cerrahı Op. Dr. Ersin Arslan'a yapılan saldırıyı kınadı. Baysal, "Son günlerde zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin daha iyi sağlık hizmeti vermek adına sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, kabul edilemez." dedi. 
SADER Başkanı Baysal, insanlığın var oluş sebebi sağlığın korunup geliştirilmesi olan ve yaşam hakkının kutsallığını savunmak adına ağır iş yükü ve riskli koşullar altında çalışan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet eylemleri son dönemlerde giderek arttığını belirtti. Baysal, "Dün başka bir şehirde yaşanan endişe verici olay, bugün Gaziantep'te yaşandı, yarın kim bilir hangi ilimizde yaşanacak. Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi'nde görev yapan Kalp ve Göğüs Cerrahı Op. Dr. Ersin Arslan'ın hasta yakını tarafından maruz kaldığı ve belki de hayatını kaybetmesine neden olacak olay, bundan sonrası için konuyla ilgili atılması gereken adımların ötelenmesi ile yarın başka illerimizde başka bir doktor, hemşire, sağlık çalışanının da mağdur olmasının ayak sesleri olarak bilinmesi gerekir." açıklamasını yaptı. 

SADER olarak adeta ölümle burun buruna yaşayan, hayat kurtarma mücadelesi verirken, şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme korkusuyla görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişe içinde olduklarını kaydeden Baysal, "Op. Dr. Ersin Arslan'a yapılan saldırıyı lanetliyor, tüm sağlık camiası adına Dr. Ersin Arslan'a, yakınları ve mesai arkadaşlarına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." ifadelerini kullandı.

(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Eyyübiye Belediyesinde FETÖ operasyonu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık