Ana Sayfa Sağlık DOKTORLARA E–REÇETE VE E-ÖDENEK SEMİNERİ

DOKTORLARA E–REÇETE VE E-ÖDENEK SEMİNERİ

Şanlıurfa Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Nurettin Nacar tarafından, Özel Hastane ve Tıp Merkezlerinde görev yapan doktorlar için ‘e-reçete’ bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2012 Perşembe 12:53
DOKTORLARA E–REÇETE VE E-ÖDENEK SEMİNERİ
SGK Konferans salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Nacar, e-reçete sistemini anlattı.Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), eczacı ve hastanelerde farklı olarak kullanılan provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemlerinin kurumla entegrasyonunu sağlayan MEDULA sistemini birleştirip e-reçete uygulamasına başlanacağını açıklayan Nacar, 1 Temmuz’dan itibaren hastanelerde reçete, artık kağıtlara yazılmayacak. SGK yazılan bütün reçeteleri kayıt altına alacaklarını belirtti. Toplantıda sürecin ne şekilde işleyeceğini de anlatan SGK İl Müdürü Nurettin Nacar, hekim şifresi alımı kullanımı ve hekim şifresiyle e-reçete yazılımı hakkında bilgiler verdi.


Özel Hastane ve Tıp Merkezlerinde görev yapan doktorlara sistem tanıtımı yapıldı. Toplantıya katılan Hastane yetkilileri ve doktorlar, karşılaştıkları yada karşılaşabilecekleri sorunların yanıtını bulmaya çalıştı.


Ayrıca 1 Temmuz itibariyle kısa vadeli sigorta kollarında geçici iş göremezlik ve analık hali, rapor girişleri, e-ödenek sistemi SGK İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım ve Genel Sağlık Sigortası Şefi Ali Gündüz tarafından sistemin işleyişi konusunda Özel Hastaneler ve Tıp Merkezlerinde görev yapan doktorlara bilgi verildi.


SGK İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım, bu sistemin hastane, işveren ve SGK sisteminin üçlü yapısını oluşturduğunu ifade etti. Bu sistemle sigortalılara ve sağlık hizmet sunucularına verilen raporların elektronik ortamdan işverene ve SGK’ya ulaşacağını dile getiren Yıldırım, “Böylece kısa vadeli sigorta kollarından sağlanan geçici iş göremezlik ödeneklerinin sigortalıya daha kısa sürede ulaşarak mağduriyetin ortadan kalkması amaçlanıyor” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Domuz gribi acil servisi kapattırdı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star