Ana Sayfa Urfa Haberleri DONDURUCU SOĞUK’TA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

DONDURUCU SOĞUK’TA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Sosyal sorumluluk hizmetlerine ara vermeden devam eden Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına tavuk eti dağıttı.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2016 Cumartesi 05:48
DONDURUCU SOĞUK’TA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Soğuklardan dolayı aç kalan sokak hayvanlarına 250 kg tavuk eti verildi.  Tavuk eti kedi, köpek ve diğer hayvanların yiyebileceği şekilde Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği ilçenin genelindeki çeşitli mahalle ve caddelerin bulunduğu noktalara yerleştirildi. Yönetim Kurulu Ekiplerinin yaptığı çalışmaları yakından takip eden vatandaşlar, Dernek Yönetimine teşekkür etti.

Soğuk hava ve yoğun kar yağışının sokak hayvanlarının hayatını olumsuz etkilediğini, bu sebepten dolayı Hilvan İlçesini Tanıtma, Kalkındırma ve Kültür Derneği olarak sokak hayvanlarının aç kalmamama ve hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Halil Şil, "Yurdumuzda etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve soğuk hava insanlardan çok sokaklarda yaşamını sürdüren hayvanları etkiledi. Bu doğrultuda Hayvan severin katkılarıyla sokak hayvanlarına 1 kğ paketler şeklinde ilçemizin çeşitli mahalle ve caddelerine tavuk eti bıraktık. Onların da bu hayatın bir parçası olduğunu unutmamız gerekiyor. Bu sebepten sokak hayvanlarımız için gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Kırsal bölgelerimizde bulunan yaban hayvanlar içinde çalışmalarımız sürmektedir." diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık