Ana Sayfa Siyaset Dörtkardeş STK'lara teşekkür etti

Dörtkardeş STK'lara teşekkür etti

Giriş Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 15:26
Dörtkardeş STK'lara teşekkür etti

Dün Gap Kapalı spor Salonunda  düzenlenen STK'ların temayül yoklamasını önemsediğini ifade eden Ak parti milletvekili aday adayı Abdulkerim DÖRTKARDEŞ, oylamaya katılan tüm STK temsilcilerine de teşekkür etti.

Milletvekili aday adaylarının belirlenmesi için ilk defa böyle bir yol izlendiğini belirten DÖRTKARDEŞ, "AK Parti aday belirme çalışmaları kapsamında sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin, dernek ve vakıf yöneticilerinin görüşlerine başvurarak aslında STK'ları da önemsediğini göstermiştir" dedi.

STK'ları kapsayan temayül yoklamasını demokrasi şöleni olarak ifade eden DÖRTKARDEŞ, "Yeni Türkiye yolunda yeni yolların izlendiğini görüyoruz. 1 Şubat'ta başlayan seçim maratonu bütün heyecanı ile devam ediyor. Temayül yoklamasından sonra genel merkezimizin düzenlediği mülakatlar da geride kaldı. AK Parti Merkez Yürütme Kurulu'nca milletvekili adaylarının tespit edilmesi için sivil toplum kuruluşlarının oy kullandığı temayül yoklaması aynı zamanda bir demokrasi şölenidir. 4 yıl süre ile milletvekilliği yapacakların belirlenmesinde sivil toplumun görüşlerine başvurmak, adayların belirlenmesinde STK'ların tercihini önemsemek Türkiye'de görülmüş bir uygulama değil. AK Parti, yeni Türkiye yolunda delegelerin, STK'ların ve dolayısıyla kamuoyu yoklaması yaparak da vatandaşların görüşlerine başvurmaktadır" diye konuştu

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star