Ana Sayfa Urfa Haberleri Dostlar Meclisi Platformu Akçakale’de Toplandı

Dostlar Meclisi Platformu Akçakale’de Toplandı

Bürokrasiden, iş dünyasına, medyaya pek çok kesimden seçkin isimleri bir araya getiren Dostlar Meclisi platformunun 13'cü toplantısı Akçakale de düzenledi.

Giriş Tarihi: 26 Ağustos 2013 Pazartesi 09:56
Dostlar Meclisi Platformu Akçakale’de Toplandı

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen dostlar meclisi platformunun bu ayki toplantısı önceki akşam gerçekleştirildi. Akçakale belediye araç garajında belediye başkanı Abdulhakim Ayhan ‘ın onurlarına verilen yemekte bir araya geldiler.

Dostlar meclisi platformunun bu ayki toplantısına Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat, ilçe emniyet müdürü Sunay Balıklıkaya, ilçe jandarma bölük komutanı Cem Yılmaz, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Mehmet Ekinci, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda çeşitli bölgelerden Arap kökenli iş adamları ve vatandaşlar katıldı.

İş Adamı İbrahim Toru’nun koordinesinde gerçekleşen dostlar meclisi platformunun bu ayki toplantısında. Komşu Suriye de yaşanan kargaşadan dolayı kardeş Suriye halkına yapılan ve yapılacak olan yardımlar ele alındı.

Yapılan toplantıda halk şairi Yasın Bülten’in başkan Ayhan’a yazdığı şiir dost meclis üyelerini kahkahaya boğdu.

İş Adamı İbrahim Toru yaptığı açılış konuşmasında: Suriye’nin sıfır noktasında yaptığımız bu toplantı hem anlamlı hem de manidardır dedi.

Akçakale kaymakamı Eyüp Fırat: ise son derece verimli bir toplantı olduğunu söyledi.

Yapılan toplantıda başkan Ayhan: ise yaptığı açıklamada şu an Suriye’nin sıfır noktasındayız. Sınırın hemen yan tarafında kan gölü halinde Müslüman kardeşlerimiz katlediliyor. Bizde burada Suriye den gelen misafirlerimize nasıl yardımcı olabiliriz hesapları yapıyoruz. Buraya gelen dost meclisi üyelerinin çoğu iş adamıdır. Maddi imkân sağlayan insanlardır. Komşu ilke halkına nasıl yardım yapa biliriz istişaresini yapıyoruz dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star