Ana Sayfa Eğitim Dr. İsmail Benek: "Hayatın Merkezi Okumaktır"

Dr. İsmail Benek: "Hayatın Merkezi Okumaktır"

AB hibe programı kapsamında hazırlanan ve Şanlıurfa Belediyesi tarafından yürütülen “Şimdi Ailenizin Desteği ile Okuma Zamanı” projesi kapsamında kız çocuklara ve genç kızlara yönelik düzenlenen seminere bayanlar büyük ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 28 Temmuz 2011 Perşembe 18:11
Dr. İsmail Benek:
Hayati Harrani Kadın destek Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen kız çocuklarının okullaştırılmasına yönelik seminerde konuşan Sivil toplum Akademisi Başkanı Dr.İ smail Benek, her insanın bir evren, bir kainat olduğunu, bir insanın keşfinin ise dünyanın keşfi kadar önemli olduğunu söyledi.

Kız çocuklarının okullaştırılması konusunda temmuz sıcağında bütün klimaların çalışmasına rağmen içeride oluşan havada kendisini dinlemeye gelenlerin aslında çocuklarının okullaşmasını istediğini dile getiren Dr. Benek, konuşmasında zaman annelere mikrofon uzattı, kimi zaman genç kızlara kimi zamanda çocuklara. Çocukların annelerinden, öğretmenlerinden beklentilerini öğrenmeye çalışan DR.Benek, zaman zaman da çocukların öğretmenlerinden beklentilerine soru cevap şeklinde ışık tuttu. Temmuz sıcağının içeriye yansıması yüzünden hem semineri veren Dr. Benek, kız çocuklarının okuması için ter döktü hem de çocukların velileri. Ellerindeki yelpazeyle kendilerine serinlik vermeye çalışan anneler, genç kızlar ve çocuklar semineri sonuna kadar dinledi.

Sivil Toplum Akademisi Başkanı Dr. İsmail Benek, seminerdeki konuşmasında şunları söyledi;” Bir annenin çocuğuna tavsiyesi benim konuşmamdan çok daha önemlidir. Bir genç kızın ve bir çocuğun öğretmenine, annesine tavsiyesi de çok önemlidir. Dolayısıyla konu gençlikse konu eğitimse konu çocukların gelişimi ise öncelikle onların bizden ne istediği çok daha önemlidir. Bir çocuk annesinin onu anlamasını ister. Bir çocuk öğretmeninden onunla arkadaş gibi olmasını ister. Bir abi gibi olmasını ister. Öğrencisini fark etmesi gerekir. Yeteneklerini geliştirmesini ister. Her insan bir alemdir. Bir evren bir kâinattır. Her insan bir dünyadır. Bir insanın keşfi dünyanın yeniden keşfidir. Sizlerde bu kadar sıcakta bizi dinleme gibi nezakette bulunduysanız. Her birini yeni bir dünyayı keşfedebilirsiniz. Her çocuğunuz bir dünya. Hayat bir okumaktır. Neyi okuyacaz. İnsanları okuyacağız. Çevremizi okuyacağız. Önce kendimizi okuyacağız. Çünkü hayatın merkezi okumaktır.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star