Ana Sayfa Urfa Haberleri DTK, Ceylanpınar'da 3 Günlük Eylem Düzenliyor

DTK, Ceylanpınar'da 3 Günlük Eylem Düzenliyor

Demokratik Toplum Kongresi, (DTK), Suriye'de El Nusra Örgütü tarafından sivil Kürtlere yönelik saldırıları kınamak amacıyla Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde yarın başlayacak olan ve 3 gün sürecek protesto eylemi düzenliyor.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2013 Cumartesi 09:33
DTK, Ceylanpınar'da 3 Günlük Eylem Düzenliyor

Suriye'nin Türkiye sınırındaki bölgelerinin büyük bölümünü elinde bulunduranPKK'nın bu ülkedeki uzantısı PYD'nin askeri kanadı YPG ile radikal İslamcı örgüt El Kaideye bağlı El Nusra militanları arasındaki çatışmalar devam ederken, Demokratik Toplum Kongresi, yarın Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nde eylem yapılacağını duyurdu.

Suriye'de uzun zamandır süren ve gittikçe daha kanlı bir hal alan iç savaşın tüm Ortadoğu'yu etkilediğine dikkat çekilen açıklamada, "Rojava (Suriye) Kürdistan'ı hem Baas diktatörlüğünün, hem de insanlıktan nasbini almamış ve tüm Suriyehalkına ihanet eden çeteci grupların saldırısına uğramaktadır. Türkiye başta olmak üzere uluslararası sistemde Rojava Kürdistan'ına siyasi ve ekonomik ambargo uygulamaktadır. Bu sebeple siyasi parti ve kurumlarımızın başlattığı Rojava'ya destek yürüyüşü ve buluşmalarına tüm halkımızın katılım göstermesini önemli buluyoruz. Bu temelde tüm halkımızı, bileşenlerimizi Rojava Kürdistan'ı etrafında kenetlenmeye, seferberlik ruhuyla Rojava Kürdistan'ına sahip çıkmaya çağırıyoruz. 4 Temmuz Pazar günü Serekaniye'de (Ceylanpınar) buluşarak, Kürt halına karşı geliştirilen katliamlara karşı sesimizi yükseltelim" denildi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık