Ana Sayfa Urfa Haberleri Dün Gecenin Kahramanı Ekinci ve Beyazgül Oldu

Dün Gecenin Kahramanı Ekinci ve Beyazgül Oldu

Dün akşam saatlerinde FTÖ/PDY destekli darbe girişimi başladığı anda AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci halkla omuz omuza darbeye karşı mücadele verdi.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2016 Cumartesi 11:35
Dün Gecenin Kahramanı Ekinci ve Beyazgül Oldu

Dün akşam saatlerinde FTÖ/PDY destekli darbe girişimi başladığı anda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci halkla omuz omuza darbeye karşı mücadele verdi.

Darbe girişimin duyulmasının ardından AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün halka çağrısı üzerine darbeye karşı halk il başkanlığı önüne adeta akın etti.

Parti binası önüne ilk gelenler AK Parti il Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci oldu.

Ekinci ve Beyazgül burada halkla omuz omuza darbeye karşı durdu. Demokrasi nöbeti tuttu, Ekinci ve Beyazgül'ün talimatı ile büyükşehir ve Eyyübiye belediyesine ait iş makineleri ile 20. Zırhlı Tugayın çıkış kapıları ile İl Jandarma Komutanlığının önü askeri araçların çıkışını engellemek için kapatıldı.

Gece boyunca, AK Parti il binası önünde nöbet tutan İl başkanı Zeynel ABidin Beyazgül, Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ve Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci halka yaptığı çağrı ve konuşmalarla sokaklara inmelerini meydanları boş bırakmamamlarını söyledi.

Gece boyunca tugayın ve jandarmanın önünü terk etmeyen halka Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci'nin talimatları ile yiyecek ve içecek dağıtıldı.

AK Parti il başkanı Beyazgül, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ve pati il teşkilatının Sosyal medyada geniş yer bulan vatansever davranışları halk arasında kahraman ilan edilmelerine neden oldu.

AK Parti il teşkilatı ve ilçe belediye başkanlarının halen il binasında nöbet tutan vatandaşlarla omuz omuza sahayı terk etmedikleri gözlemlendi.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Urfa'dan Suriye sınırına askeri sevkiyat

Kurumsal

İçerikYukarı Çık