Ana Sayfa Güncel DÜNYA OYUN GÜNÜNDE SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞLENDİ

DÜNYA OYUN GÜNÜNDE SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞLENDİ

DÜNYA Oyun Oynama Günü nedeniyle Ataa İnsani Yardımlaşma Derneği tarafından Şanlıurfa’da düzenlenen etkinlikte Suriyeli çocuklar gönüllerince eğlendiler. Anne ve babalar çocuklarla çocuk olurken, etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2016 Pazartesi 11:08
DÜNYA OYUN GÜNÜNDE SURİYELİ ÇOCUKLAR EĞLENDİ

Dünya Oyun Oynama Günü nedeniyle Ataa İnsani Yardımlaşma Derneği tarafından Şanlıurfa’daki Suriyeli yetim ve öksüz çocuklara yönelik düzenlenen etkinlikte Suriyeli çocuklar gönüllerince eğlendi. Yağışlı hava nedeniyle bir gün gecikmeli başlayan etkinliğe Kuveytli işadamlarının yanı sıra çok sayıda Suriyeli vatandaş katıldı. Eyüp Peygamber Mahallesindeki Çamlık Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte Suriyeli çocukların sergiledikleri oyun ilgi gördü. Teşekkürler ‘Türkiye’ şarkısının söylendiği etkinlikte dünya barışı için dua okundu.

Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte Şanlıurfa’da kalan Suriyelilere her zaman destek verdiklerini ifade eden Kuveytli İşadamı Nasır El Basan bundan sonrada yardıma ihtiyacı olan Suriyelilere yardımlarının devam edeceğini söyledi.Düzenlenen etkinlikte Şanlıurfa’da 50 bin civarında Suriyeli çocukları okullara kazandırdıklarını belirten Suriye Okulları Koordinatörü Mehmet Seval, “Şanlıurfa’da hala 80 bin civarında eğitimden uzak çocuk bulunuyor ve bu çocuklar sokaklarda bu çocukların okullara kazandırılması için çalışma yapıyoruz. 2016 yılında 30 bin civarında Suriyeli çocuğu okula kazandırmak istiyoruz ve Kuveytli iş adamlarından destek bekliyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü resmen iptal oldu

Karaköprü resmen iptal oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık