Ana Sayfa Urfa Haberleri Dünyaca Ünlü Hafızlar Şanlıurfa'da Buluşuyor

Dünyaca Ünlü Hafızlar Şanlıurfa'da Buluşuyor

Şanlıurfa Belediyesi’nce organize edilen Ramazan Ayı Etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü hafızlardan Dr. Ahmet Naina ve Rahim Haki Şanlıurfa’ya geliyor.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2011 Perşembe 08:41
Dünyaca Ünlü Hafızlar Şanlıurfa'da Buluşuyor
27 Ağustos Cumartesi Gecesi teravih namazı sonrasında Balıklıgöl Amfi Tiyatro’da Kuran-ı Kerim Tilaveti sunacak olan ünlü hafızların buluşmasına Urfalıların büyük ilgi göstermesi bekleniliyor.

      Mısırlı hafız Dr. Ahmet Naina ve “Kuran Bülbülü” olarak tanınan Rahim Haki’nin beraber gerçekleştireceği kuran-ı kerim tilavetine tüm Şanlıurfalıları davet eden Belediye Başkan Vekili M.Fevzi Yücetepe, ramazan ayı boyunca 20’e yakın etkinlik düzenlediklerini ve bu etkinliklere vatandaşların büyük ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu söyledi.

“RAMAZAN URFA’DA YAŞANIR” DEDİK

     Geçtiğimiz yıl “Ramazan Urfa’da Yaşanır” sloganıyla Türkiye’nin birçok metropol kentinde çeşitli reklam çalışmalarına ağırlık veren Şanlıurfa Belediyesi’nin kentin tanıtımı konusunda üzerine düşeni yapmaya çalıştığını belirten Belediye Başkan Vekili Yücetepe, “Bu kampanya ile birçok yerli turistin Ramazan Ayını Şanlıurfa’da geçirmesini sağladık. “Ramazan Urfa’da Yaşanır” sloganımız olumlu veya olumsuz eleştirilere tabi tutuldu. İnsanlar aşırı sıcakların yaşandığı kentte hiç ramazan geçirilir mi diye sorarken buraya gelip buradaki maneviyatı yaşayanlar fikrinde ne kadar yanıldıklarını gördü. Çünkü Urfa dünyanın 4. inanç merkezidir. Bu anlamda bizler toplum olarak ramazanı yaşıyoruz” dedi.

     Belediye olarak bu atmosfere uygun etkinlikler düzenlediklerini aktaran Yücetepe etkinliklerin düzenlenmesinde emeği geçen başta Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Necmi Karadağ olmak üzere diğer idare amirlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

     Yücetepe, “Bir ay boyunca büyük bir özveriyle çalışan belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Hemen hemen her akşam mesailerinden feragat ederek Urfalıların ramazan ayını ruhuna uygun geçirmeleri adına düzenlenen etkinliklerde görev alan tüm personelimizi gösterdikleri hassasiyetten dolayı bir kez daha tebrik ediyorum. Bu yılda etkinliklerimizin sonuna geldik. Balıklıgöl’de gerçekleştirilecek olan Kuran-ı Kerim Tilavetinin ardından 28 Ağustos 2011 Pazar Günü Tasavvuf Sanatçısı Mahmut Durgun’un vereceği konserle etkinliklerimiz sona erecek. Düzenlenen etkinliklere Urfalıların teveccüh göstermesi bizleri mutlu etti. Ben tüm şehrilerimin idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramını bir kez daha kutluyor, İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.
(gapha)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık