Ana Sayfa Urfa Haberleri Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

Şanlıurfa Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği 'IV.

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2013 Perşembe 11:48
Dünyanın En Eski Kentinde Üç Dilde Şiir

Şanlıurfa Belediyesi ve Anadolu Yazarlar Birliği'nin ortaklaşa düzenlediği 'IV. Uluslararası Balıklıgöl Şiir Akşamı Etkinlikleri' 21 Eylül 2013'te Şanlıurfa'da başlayacak.

Türk ve dünya şiirinin seçkin şairlerinin yanı sıra, Türkiye'deki önemli edebiyat dergilerinin yöneticileri, şiir organizasyonlarının koordinatörleri, akademisyen ve gazetecilerin katılacağı etkinlik 20 Eylül Cuma günü konukların onuruna verilecek olan sıra gecesiyle başlayacağı bildirildi.

21 Eylül Cumartesi günü saat 11.00'da Şair Nabi Kültür Merkezi'nde Sosyal Bilimler Lisesi öğrencilerine yönelik 'Gençlikte Şiir' konulu bir panel düzenlenecek. Ayşe Sevim'in oturum başkanı olacağı panele; Cevdet KaralHüseyin Akın, Mahmut Bıyıklı, Mehmet Narlı konuşmacı olarak katılacak.

Oturum Başkanlığını Özlem Fedai'nin yapacağı, Ali UralHüseyin SuHüseyin Karaca, Ercan Yılmaz ve Bahtiyar Aslan'ın konuşmacı olacağı 'Matbuattan Sanal Aleme Şiir' paneli ise Şair Nabi Kültür Merkezi'nde saat 14.30'da başlayacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in de katılacağı "IV. UluslararasıBalıklıgöl Şiir Akşamı' Balıklıgöl Platosu'nda bulunan Amfi Tiyatro'da saat 20.00'de başlayacak.

Sunuculuğunu ünlü şiir yorumcusu Meçhul Kaptan Niyazi Gedik'in yapacağı, Arapça, Kürtçe ve Türkçe şiirlerin okunacağı gecede, şairler kendilerine ait şiirleri sanatseverlerle buluşturacak.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık