Ana Sayfa Sağlık DÜNYANIN EN İYİ LAPAROSKOPİK CERRAHLARI ŞANLIURFA'YA GELİYOR

DÜNYANIN EN İYİ LAPAROSKOPİK CERRAHLARI ŞANLIURFA'YA GELİYOR

Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalınca düzenleyeceği Laparoskopi Eğitim Kursuna dünyaca ünlü profesörler katılacak.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2016 Perşembe 12:50
DÜNYANIN EN İYİ LAPAROSKOPİK CERRAHLARI ŞANLIURFA'YA GELİYOR

Harran Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı tarafından 8 Mayıs 2016 Pazar günü düzenlenecek olan Laparoskopi Eğitim Kursu için dünyaca ünlü, İtalya'dan Prof. Dr. FabioGhezzi, Amerika Birleşik Devletlerinden Prof. Dr. Gökhan Kılıç ve Türkiye’den Prof. Dr. Fatih Şendağ Şanlıurfa’ya gelecek.

“AMAÇ KADIN HASTALIKLARINA DİKKAT ÇEKMEK”

Böyle bir kursla bölgede var olan kadın hastalıklarına dikkat çekmek istediklerini söyleyen Harran Üniversitesi Hastaneleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Jinekolojik Endoskopi Kurs Direktörü Doç. Dr. Muhammet Erdal Sak; “Miyom, yumurtalık kistleri, çikolata kisti, rahim sarkması, rahim kanseri gibi kadın hastalıklarının görülme oranının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde ve bölgemizde hızla arttığını belirterek; bu hastalıkların ameliyatında halk arasında 'kapalı' ve 'kansız' ameliyat olarak bilinen, 'laparoskopik cerrahi' nin kadınlara büyük konfor sunduğunu belirtti.

Erdak Sak; “Bu tür kadın hastalıklarına dikkat çekmek ve dünyaca ünlü jinekolojik Endoskopi Cerrahlarının bilgi ve tecrübelerinden faydalanmak için İtalya'dan Prof. Dr. FabioGhezzi, Amerika’dan Prof. Dr. Gökhan Kılıç ve Türkiye'den Prof. Dr. Fatih Şendağ davetimizi kabul ettiler” diye konuştu.

Doç. Dr. Sak, Şanlıurfa’da konu ile ilgilenen meslektaşlarının kursa katılmalarının faydalı olacağını ve böyle kursların deneyim açısından çok yararlı olduğunu söyleyerek ilgilileri Pazar günü Osmanbey Yerleşkesi Tıp Fakültesi Hastanesine davet etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star