Ana Sayfa Urfa Haberleri "Duyarlı polisler"den Şanlıurfa'da Kızılay'a kan bağışı

"Duyarlı polisler"den Şanlıurfa'da Kızılay'a kan bağışı

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ''Toplum Destekli Polislik'' büro amirliğince organize edilen ''Duyarlı Polis; Kan Ver Hayat Kurtar'' projesi kapsamında kentte görev yapan polisler Kızılay'a kan bağışında bulundu

Giriş Tarihi: 14 Aralık 2011 Çarşamba 07:13
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ''Toplum Destekli Polislik'' büro amirliğince organize edilen ''Duyarlı Polis; Kan Ver, Hayat Kurtar'' projesi kapsamında kentte görev yapan polisler, Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Polis evindeki kan bağışı kampanyasına katılarak, polis memurlarıyla birlikte kan bağışında bulunan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Kanın, üretimi yapılamayan en stratejik ilaç'' olduğunu belirtti.


Bunun tek kaynağının insan olduğuna değinen Likoğlu, toplumda yeterince kan bağışlama alışkanlığının bulunmadığını ifade etti.


Likoğlu, şöyle devam etti:

''Emniyet Müdürlüğümüz toplum destekli büro amirliğimiz bu kapsamda Kızılay kan Merkezi işbirliğiyle bir kampanya başlattı. İnşallah bu faaliyetle Urfalımızın kan verme alışkanlığı, duyarlılığı biraz daha gelişecek. Buna katkı sağlamak amacıyla bu proje hazırlandı. Gönül istiyor ki insanlar birbirlerinin kanını akıtmasınlar. Kendi kanını vererek hayat kurtarsınlar. Bütün hedefimiz bu. İnşallah bu faaliyet halkımıza öncülük yapar, katkı sağlar ve kan ihtiyacı olan hastalarımıza bu konuda bir katkı sağlarız.''

Kızılay yetkilileri tarafından Emniyet Müdürü Likoğlu'na kan bağışına katkısından dolayı teşekkür belgesinin verildiği etkinlikte, kan bağışında bulunan polis memurlarına soda ve bisküvi ikram edildi.


Polisevine gelen polislerin sırayla kan bağışında bulunduğu ve bugün akşama kadar devam edecek kampanya, polis telsizinden de anons edilerek, emniyet müdürlüğü çalışanlarına duyuruldu. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık