Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Sağlık EBK'DAN "SAĞLIKSIZ ET" İDDİALARINA YANIT

EBK'DAN "SAĞLIKSIZ ET" İDDİALARINA YANIT

EBK Genel Müdürü Bekir Ulubaş, piyasaya sağlıksız et sürüldüğü iddialarına ilişkin, "Ürünlerimize endişe duymadan güvensinler" dedi.

Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2012 Perşembe 18:59
EBK'DAN

Et ve Balık Kurumu (EBK) Genel Müdürü Bekir Ulubaş, kurumun Sakarya kombinasında düzenlediği basın toplantısında, EBK depolarına bir gram sağlıksız, standart dışı et girmesinin mümkün olmadığını ifade etti.


''EBK, devletin bir kurumudur, tüketicinin ve üreticinin yanındadır. Bize, ürünlerimize hiçbir şekilde endişe duymadan güvensinler ve tüketimi arzu ettikleri mağazadan yapsınlar'' diyen Ulubaş, şunları söyledi:
''Tüketicilerimiz şunu bilsinler, kurumumuz, kendi satış mağazalarına ve başka sattığı yerlere bir gram sağlıksız et vermemiştir. İddianamede de böyle bir şey yoktur. Mahkeme süreci başlar başlamaz, basında 'kurumun Sakarya işletmesinden 15 kişi tutuklandı' diye haber çıktı. EBK çalışanlarından, Sakarya'dan sadece müdür, müdür yardımcısı ve alım şefi tutuklandı, bir de Ticaret Daire Başkanımız tutuklandı. Biz hiçbir şekliyle adalete intikal etmiş konuda bir şey söylemenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Bu arkadaşlarımızı açığa aldık.''


Ulubaş, iddianamede etlerin çalındığı iddiaları nedeniyle ileride doğabilecek kurum zararlarının tahsili için mahkemeye müdahillik talebinde bulunduklarını vurgulayarak, ''Eğer bir suç işleyen, böyle olay oluşmuşsa çalınan etlerimizin paralarını mahkeme sonucunda tahsil edeceğiz. Mahkeme sonucunu bekliyoruz, idari bütün işlemler yerine getirilmiştir'' dedi.


EBK'nın piyasada olmaması halinde et fiyatlarının şu anki seviyeye gerilemeyeceğine dikkati çeken Ulubaş, ''Bir kuruş kar etmeden, 20 milyon dolarlık dünya standartlarının üzerinde teknolojiyi yükleyerek yaptırdığımız yerlerde ürettiğimiz et ve et ürünlerini tüketiciyle buluşturuyoruz. EBK, devletin bir kurumudur, tüketicinin ve üreticinin yanındadır. Bize, ürünlerimize hiçbir şekilde endişe duymadan güvensinler ve tüketimi arzu ettikleri mağazadan yapsınlar'' ifadelerini kullandı.


Ulubaş, daha sonra basın mensuplarına kombinayı gezdirdi.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık