Ana Sayfa Urfa Haberleri ECZACILAR, HAFTA SONU MESAİSİNDEN ŞİKAYETÇİ

ECZACILAR, HAFTA SONU MESAİSİNDEN ŞİKAYETÇİ

Şanlıurfa 27.Bölge Eczacılar Odası tarafından Cumartesi günleri akşam saat 6’ya kadar çalışma kararının alınmasıyla birlikte, Kentte faaliyet gösteren Eczacı ve eczacı teknisyenleri duruma tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2014 Pazartesi 08:45
ECZACILAR, HAFTA SONU MESAİSİNDEN ŞİKAYETÇİ

Şanlıurfa’da birkaç eczacının hafta sonu tam gün çalışması için mahkemeye müracaat etmiş ve ilk mahkemece karar alınarak tam güne yani Cumartesi akşam saat 18.00’a kadar çalışma kararı alınmıştı. Yaklaşık 371 eczanenin olduğu Şanlıurfa’da ise eczacılar bu karara tepkili. İşçilerinin yeterince dinlenme imkanı olmayacağını ve hafta sonu nöbetçi eczanenin bu karardan dolayı mağdur olacağını belirten Şanlıurfalı eczacı ve Ankara Eczacılar Odası delegesi Osman Mutlu, Şanlıurfa Eczacılar Odasının bu karar özerinde durması gerektiğini ifade ederek şunları söyledi.

Yaklaşık 20 yıllık eczacı teknisyeni olan Mehmet Özen ise hafta sonu akşam saatlerine dek çalışmaktan dolayı performanslarının düşeceğini ve ailelerine yeterli zaman ayıramayacaklarını belirterek Eczacılar odasının bu konuya el atmasını istedi.

 

video yükleniyor...

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık