Ana Sayfa Urfa Haberleri ECZACILAR’DAN KOBANİ’DEN GELENLERE YARDIM ELİ

ECZACILAR’DAN KOBANİ’DEN GELENLERE YARDIM ELİ

Suriye’nin 600 bin nüfuslu şehri Kobani’de IŞİD Örgütü’nün saldırıları sonucu Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine sığınan vatandaşlara yardımlar sürüyor.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2014 Pazar 12:29
ECZACILAR’DAN KOBANİ’DEN GELENLERE YARDIM ELİ

27. Bölge Şanlıurfa Eczacı Odası’nın başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi görüyor. 100 civarında eczane, Şanlıurfa Eczacı Odası aracılığıyla kampanyaya katkıda bulundu. Eczacı Odası aracılığıyla yardımda bulunan eczanelerin ilaca ayırdığı bütçe depocu fiyatı üzerinden sadece ilk günde 80 bin TL’yi aştı. Şanlıurfa Eczacı Odası’ndan yapılan açıklamada, “İlaç dışında ayrıca kıyafet, ayakkabı, halı, battaniye, Suruç Kültür Merkezi’ne eczane rafı, çeşitli ihtiyaç malzemeleri odamıza ulaşmış ve ulaşmaya devam etmektedir.

Suruç’a sığınan mültecilerin ilaç, mama, biberon, emzik, çocuk bezi, kadın pedi, ıslak mendil, sarf malzemeleri vs ihtiyaçlarını karşılamaya da devam ediyoruz. Şu an Odamız tarafından, Mardin-Şırnak Eczacı Odası’ndan ve çeşitli illerden yapılan bu yardımların bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaşımı ve stok kontrolü en iyi şekilde yapılmaktadır.

Gönüllü olarak çalışmak isteyen eczacı ve personeller bölge temsilciliği ve eczacı odası işbirliği ile düzenli olarak yardıma gitmektedir. Bölgeye hemen her ilden yardımlar gelmekte ancak bölgede ihtiyaç çok fazla olduğundan herkesin yardımı gerekmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” denildi. Şanlıurfa dışından yardımda bulunmak isteyen kişiler için Şanlıurfa Eczacı Odası iletişim telefonu: 0414-2153037

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık