Ana Sayfa Urfa Haberleri “EĞER GEÇ KALINIRSA, PEŞMERGEYE İZİN VERMEYECEĞİZ”

“EĞER GEÇ KALINIRSA, PEŞMERGEYE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kobani’de IŞİD militanları ve PYD güçleri arasında şiddetli çatışmalar devam ederken Barış ve demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen, Destek amaçlı Kuzey Irak’tan gelecek olan Peşmergeler hakkında önemli açıklama yaptı. Erkmen “Kuzey Irak’tan destek için gelecek olan Peşmergelerin geç kalması durumunda, Kobani’ye geçmelerine izin vermeyeceklerini” belirtti.

Giriş Tarihi: 24 Ekim 2014 Cuma 15:55
“EĞER GEÇ KALINIRSA, PEŞMERGEYE İZİN VERMEYECEĞİZ”

Avrupa ülkelerinin IŞİD militanlarının Terör listesine almasıyla birlikte Koalisyon savaş uçakları Kobani’de IŞİD Militanlarının bazı mevzilerini vurmuş ve Silah yardımında bulunmuştu.

Yaklaşık 40. Gününe giren İç savaş sürerken Kuzey Irak Hükümeti Kobani’de ki PYD ve YPJ güçlerine destek amaçlı uzman Peşmerge gönderme kararı almıştı. Peşmerge gönderme kararının alınmasına rağmen halen bölgeye gelinmediğini ve kayıpların gittikçe büyük olduğunu belirten Barış ve demokrasi Partisi (BDP) Şanlıurfa İl Başkanı Celalettin Erkmen, Peşmergelerin geç kalması durumunda Kobani’ye geçişlerine engel olacaklarını belirterek yetkililere çağrıda bulundu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star