Ana Sayfa Sağlık Eğitim Araştırma Hastanesinde Bir İlk

Eğitim Araştırma Hastanesinde Bir İlk

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi KBB Hastalıkları Uzmanı Kaplama, kepçe kulaktan burun estetiği yaptı.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2013 Çarşamba 06:35
Eğitim Araştırma Hastanesinde Bir İlk

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Mehmet Erkan Kaplama tarafından kepçe kulaktan burun estetiği yapıldı.

Yapılan operasyon hakkında bilgi veren Uz. Dr. Mehmet Erkan Kaplama şunları belirti:

"Semer burun travmaya veya geçirilmiş burun operasyonlarına sekonder gelişen bir problemdir. Bu ameliyatlarda burunda kullanılmak üzere çeşitli materyaller kullanılır. Kulak kıkırdağı, kaburga kıkırdağı ve sentetik maddeler bunlardan bazılarıdır. Benim daha çok benimsediğim ve kullandığım kulak kıkırdağıdır. Daha önce 2 kez burun ameliyatı olan ve burun kıkırdağını tama yakın kaybeden hasta burnunda çökmeye bağlı şekil bozukluğu ve burundan nefes alamama şikayetleriyle hastanemize başvurdu. Hasta değerlendirilirken sağ kulağında kepçe kulak deformitesi olduğu da görüldü. Hastanın sağ kulağının kepçe olması bizim için

güzel bir tesadüf oldu. Hastanın sağ kulak kepçesinden kıkırdak alınarak hem burnun düzeltilmesinde kullanıldı hem de kepçe kulak deformitesi düzeltildi. Böylece 2 estetik ve bir fonksiyonel ameliyat tek seansta yapılmış oldu."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık