Ana Sayfa Eğitim Ehliyetle KPSS'ye Alınmayan Gencin Öfkesi

Ehliyetle KPSS'ye Alınmayan Gencin Öfkesi

ZONGULDAK’ta, Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) ehliyetle girişine izin verilmeyen bir kişi, "Böyle saçmalık olur mu?" diyerek tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 9 Temmuz 2011 Cumartesi 17:33
Ehliyetle KPSS'ye Alınmayan Gencin Öfkesi
Öğretmenlik ve A Grubu kadrolar için gerçekleştirilen KPSS’ye, Zonguldak Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde 670 aday girdi. Adaylar, girişte polisler tarafından tepeden tırnağa arandı. Küpe, kolye ve toka takıp takmadıkları kontrol edilen adayların sadece nüfus cüzdanı ve sınav giriş belgesiyle içeriye girişlerine izin verildi.

Yapılan aramalara tepki gösteren adaylardan Nazife Çakmak, "Suçlu gençler değil, şifreyi bulanlar, verenler" dedi. Adaylar, içeriye girerken çıkardıkları saat, yüzük, kemer, kolye, toka, piercing, gözlük gibi aksesuarları ile cüzdan, anahtarlık ve çanta gibi eşyasını okulun kantinine emanet etti. Kantin işletmecisi 47 yaşındaki Saadettin Yıldız ise karışmaması için eşyayı numaralandırdı.

Sınav için İstanbul’dan geldiğini söyleyen bir erkek aday ise nüfus cüzdanı yerine ehliyetini göstererek içeriye girmek istedi. Ancak görevliler, nüfus cüzdanı olmadan sınava giremeyeceğini söyledi. Adını söylemek istemeyen aday ise kimliğini unuttuğunu belirterek, "Ben bilmiyordum, yabancıyım. Böyle bir saçmalık olur mu?" diyerek tepki gösterdi. Bir görevlinin elindeki sınav giriş belgesini alıp arkasında yazan sınava giriş kurallarını göstermesine sinirlenen genç, elindeki pet su şişesini yere atarak okuldan uzaklaştı. Kısa süre sonra geri dönen genç, tartışığı görevliye ismini sorup, "Ben seni bulacağım" diyerek okuldan ayrıldı.(milliyet)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star