Ana Sayfa Güncel EHLİYETTE SINAV TARİHİ BEKLEMEYE SON

EHLİYETTE SINAV TARİHİ BEKLEMEYE SON

Ehliyet almada yazılı sınav tarihini bekleme tarihe karışıyor. 3 yıldır Ankara'da uygulamaya konulan elektronik ortamda sınavın kısa sürede tüm ülkede yaygınlaşması hedefleniyor.

Giriş Tarihi: 4 Ağustos 2015 Salı 05:57
EHLİYETTE SINAV TARİHİ BEKLEMEYE SON

Ankara'dan sonra pilot il seçilen Eskişehir'de de Motorlu Taşıt Sürücü Adayları TeorikSınavları nın(MTSAS) artık elektronik ortamda yapılması, ehliyet alacak vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak.

Ehliyet alacak olan vatandaşlar artık yazılı sınav için aylarca beklemek zorunda kalmayacak. Sürücü adayları gitmiş oldukları kurslarda, elektronik ortamda sınava girme talebinde bulunarak kısa sürede sınava girebilecek. Diğer yandan elektronik ortamda sınava giren adaylar, sınav sonrasında sonuçlarını anında öğrenebilecek. Pilot il seçilen Eskişehir'de projenin başarılı olması sonrasında da diğer illerde de uygulamaya konulacağı öğrenildi.

Ehliyet alacaklara Ankara'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın Bilgi İşlem Merkezi'nde depolanmış olan sorular yöneltiliyor.. Adaylara 50 soru yöneltiliyor ve cevaplamaları için 45 dakika veriliyor. Adaylar soruları cevapladıktan sonra çıkabiliyorlar.

Uygulama gelişmiş birçok batılı ülkede uygulanıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Viranşehir'de PKK operasyonu 10 gözaltı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık