Ana Sayfa Eğitim Ek ders ücretleri zamlandı

Ek ders ücretleri zamlandı

Giriş Tarihi: 19 Mart 2015 Perşembe 10:21
Ek ders ücretleri zamlandı

Şube başkanı İbrahim Coşkun tarafından yapılan açıklamada şu noktalara değinildi.

Hafta sonu destek kurslarında görev yapan öğretmenlerin ek ders ücretlerine yüzde 100 zam yapılması yönündeki mücadelemiz ve ısrarlı takibimiz netice verdi.

 

Türkiye Büyük Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülen Torba Kanun kapsamında yapılan düzenlemenin, hafta sonundaki kurslara giren öğretmenlere verilen ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırımlı ödenmesini öngören hükmü kabul edildi.

 

Söz konusu değişiklikle birlikte ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticilerle bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 artırımlı ödenecek.

 

Düzenleme, Torba Kanun’un tamamının Meclis Genel Kurulu’nda görüşülüp kabul edilmesinin ve Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasının ardından Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

 

Şanlıurfa Eğitim-Bir-Sen olarak verdiğimiz mücadele ve yetkililer nezdindeki girişimlerimizle kabul gören değişiklikle birlikte ek ders ücreti sorununun bir kısmı çözüme kavuşurken, ek ders birim ücretinin de artırılması konusundaki çabalarımız devam edecektir.

YORUMLAR
  • yorum2015-03-19 15:32:13ali

    Kandırın bakalım milleti ne zamana kadar kandıracaksınız.Başlık ek ders zammı.Ama hafta sonu ek ders veren % 5 lik bir kesime zam var diğer öğretmenlere yok.Sağlıkçıya nöbet ücretine %50 zam diyorsunuz Nöbet tutan personel %1 bile değil.Onada para yerine izin kullandırıyorlar.Memur sen de Davutoğlunun çekilme zaferi kutladığı gibi zafer edasıyla açıklama yapıyor.İbrahim bey Şükür namazıda kılsın bari kameraların önünde

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star