Ana Sayfa Urfa Haberleri EKİNCİ; ‘BU MUSİBETLERDEN ÇIKARILMASI GEREKEN DERSLER VAR’

EKİNCİ; ‘BU MUSİBETLERDEN ÇIKARILMASI GEREKEN DERSLER VAR’

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Manisa’nın Soma ilçesinde maden ocağında hayatını kaybeden işçiler için AK Parti Haliliye İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları tarafından Balıklıgöl Platosunda düzenlenen Mevlit programına katıldı.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2014 Pazartesi 05:49
EKİNCİ; ‘BU MUSİBETLERDEN ÇIKARILMASI GEREKEN DERSLER VAR’

AK Parti Haliliye İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Mevlit programında, Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan kömür madeni faciasında yaşamını yitirenlerin anısına mevlit programı tertiplenip ilahiler seslendirildi.

‘Umutla ellerimizi açtık semaya, Biz gidemezsek bile dua’larımız Soma’ya’ adlı Programa, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin yanı sıra, Haliliye Belediye başkanı Fevzi Demirkol, Şanlıurfa il müftüsü İhsan Açık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Ekinci burada yaptığı konuşmasında ‘Ülkemizi yasa boğan bir musibet başımıza geldi. Hepimiz son bir haftadır derin bir üzüntü içersindeyiz. Başta Somalı kardeşlerimizin daha sonra bütün ülkemizin başı sağ olsun. Bu musibetlerden çıkarılması gereken dersler var. Belki hükümet olarak, Sivil Toplum Örgütleri olarak, işadamları ve birer vatandaş olarak çıkarılması gereken dersler vardır. Bununla ilgili birçok iş güvenliğiyle ilgili düzenleme var. Bu düzenlemeler tabiî ki insanlarımız içindir. Ama yeterli mi, yeterli değildir. Daha da ileriye götürmek gerekiyor. Gönül isterdir ki böyle bir musibet yaşanmasın, gönül isterdir ki böyle bir olay olmasın. Nihayetinde takdiri ilahidir. Bu organizasyonu düzenleyen değerli kardeşlerimizden Allah razı olsun. Netice de orada olmasak ta burada dualarımızı göndereceğiz. Ondan geldik nihayetinde ona döndürüleceğiz.’ şeklinde konuştu.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, daha sonra Eyyüp Peygamber Makamında Şanlıurfa Bedensel Engelliler Derneği tarafından düzenlenen mevlit törenine de katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık