Ana Sayfa Urfa Haberleri EKİNCİ; "RAHAT YAŞAMAMIZIN YOLU, GELECEK NESİLLERİN İYİ BİR ŞEKİLDE YETİŞTİRİLMESİNDEN GEÇER"

EKİNCİ; "RAHAT YAŞAMAMIZIN YOLU, GELECEK NESİLLERİN İYİ BİR ŞEKİLDE YETİŞTİRİLMESİNDEN GEÇER"

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, dün akşam Semerkand Vakfı tarafından açılan Maksudi Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek burada gençlerle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 21 Temmuz 2014 Pazartesi 14:30
EKİNCİ;

Ziyarette gençlere ve çocuklara nasihatlerde bulunan Başkan Ekinci, “bize verilen emaneti yerine getirmek adına her zaman çocuklarımızın yanında olacağız. Bu anlamda sosyal belediyecilik olarak bu tarz derneklerin yanında olacağız. Yeter ki gelecek nesiller sağlam zihinli, maddeden uzak gençler olsun.” dedi.

 

Gençlik Merkezinin Eyyübiye İlçesinde açılmasının başlıca sebebi madde bağımlısı çocuklar ve gençlere yönelik olması aileler tarafından da olumlu karşılandı. Bu tarz derneklerin özellikle nüfus oranı açısından en genç kimliğe sahip olan Eyyübiye ilçesinde açılması madde bağımlıları için bir umut kapısı haline geldi.

Kıraathaneden gençlik merkezine dönüştü.

Semerkand Vakfı tarafından kurulan Maksudi Gençlik Merkezi, daha önce kıraathane idi. Semerkand Vakfının girişimleriyle kıraathane, gençlerin ahlak, Kur’an, dini konular ve özellikle uyuşturucu maddelerine yönelik kötü alışkanlıklardan arındırılabileceği bir ev haline getirildi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, buraya yaptığı ziyaretten dolayı bir açıklama yaparak, “Şıh Maksut Mahallesindeyiz, seçim öncesi de buraları dolaşmıştık. Ve bu bulunduğumuz yer daha önce kıraathane idi, insanlarımız burada zaman geçiriyorlardı. Seçim sonrası da gönüllü neferler diye adlandırdığımız arkadaşlar tarafından burayı gençlik merkezine dönüştürülmesini söylediler. Burada Maksudi Gençlik Merkezi Derneğini kurdular. Bu anlamda da burası kıraathane olmaktan çıktı, ama Kur’an kıraatinin yapıldığı bir yer haline dönüştü. Burada emeği geçen arkadaşları tebrik ediyoruz. Halil Altıngöz Ağabeyimizin de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim tabi gençlerimize yatırım yapmamız gerekiyor. Yarına güvence alınmasının tek yolu gençlerimize, çocuklarımıza yapılacak olan yatırımdır. Madde bağımlılığı acı bir gerçeğimizdir, bu acı gerçeği teşhis etmiş durumdayız, bununla ilgili mücadele etmek durumdayız. Bu konuda kamu kurumları da üzerine düşeni yapıyorlar. Valimizin de, Büyükşehir Belediye Başkanımızın diğer kamu kurumlarımızın, tabi bizlerin de desteği ile inşallah bu madde bağımlılarına yönelik çalışmalarımız olacak. Öncelikle maddeye erişim konusunda gerekli kontroller, engellemeler yapılacak. Daha sonra bu çocuklarımızın eğitilmesi ve bu çocuklarımızın kaliteli eğitilmesi konusunda bir proje hayata geçirildi. Yer konusunda sıkıntıları ve talepleri var, yer konusunda Eyyübiye Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa onu yapacağız. Çünkü rahat yaşamamızın yolu, gelecek nesillerin iyi bir şekilde yetiştirilmesinden geçer. Etrafımızda bu kadar sıkıntı varken, Eyyübiye İlçesinin genç nüfusu düşünüldüğünde yaş ortalaması 19.4 olan nüfus düşünüldüğünde 370 bin insanın yaşadığı ilçede bu gençler hizmetin her türlüsünü hak ediyorlar. Bizlerde, bize verilen emaneti yerine getirmek adına her zaman çocuklarımızın yanında olacağız. Bu anlamda sosyal belediyecilik olarak bu tarz derneklerin yanında olacağız. Yeter ki gelecek nesiller sağlam zihinli, maddeden uzak gençler olsun.” Şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star