Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri EKİNCİ, UCLG-MEWA’NIN KÜLTÜR KOMİTESİ BAŞKANI OLDU

EKİNCİ, UCLG-MEWA’NIN KÜLTÜR KOMİTESİ BAŞKANI OLDU

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Gaziantep’te yapılan UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı’nın 3. Olağan kongresinde ‘Kültür Komitesi’ başkanı seçildi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2016 Salı 10:44
EKİNCİ, UCLG-MEWA’NIN KÜLTÜR KOMİTESİ BAŞKANI OLDU

Eyyübiye Belediyesi’nin üyesi bulunduğu UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı’nın 19-21 Nisan tarihleri arasında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen 3. Olağan kongre kapsamında ilgili teşkilat bünyesinde oluşturulan UCLG-MEWA komitelerinden kültür komitesine Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, komitenin başkanlığını yapan Konya Büyükşehir Belediyesi ile eş Başkan olarak seçildi.

Eyyübiye Belediyesi daha önce Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) üyesi olmuştu. Eyyübiye Belediyesi’nin UCLG-MEWA üyeliği, 13 Kasım tarihinde Malatya’da gerçekleştirilen ve Yönetim Kurulu Konsey Ortak Toplantısı’yla kesinleşmişti.

Eyyübiye Belediyesi ve Eyyübiye ilçesine büyük katkı sağlayacak olan UCLG-MEWA’nın Dünya Teşkilatı’na paralel olarak vizyonunun yerel yönetimler arasında ve dünya toplumu içinde, işbirliği yoluyla, yerel yönetimin değerlerini, amaçlarını ve çıkarlarını geliştirerek, demokratik yerel yönetimin dünya ölçeğinde birleşik sesi ve sözcüsü olma niteliğinde büyük önem taşıyan teşkilatın kültür komitesinin eş başkanlığını Eyyübiye Belediyesi’nin yapacak olması da büyük memnuniyetle karşılandı. Gaziantep’te düzenlenen toplantıya katılan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci yaptığı açıklamada,” UCLG-MEWA Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Teşkilatı’nın kültür komitesini Konya Büyükşehir Belediyemizle yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şanlıurfa’mıza ve Eyyübiye’mize hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık