Ana Sayfa Urfa Haberleri EKİNCİ’DEN DUYGULANDIRAN ÖRNEK DAVRANIŞ

EKİNCİ’DEN DUYGULANDIRAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci Şanlıurfa’da çöp konteynerlerinde karton toplayan çocuk ile yine çöp toplarken görüntülenen çocuklara sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2016 Pazar 12:29
EKİNCİ’DEN DUYGULANDIRAN ÖRNEK DAVRANIŞ

Şanlıurfa’da çöp konteynerlerinde karton toplayan çocuk ile yine çöp toplarken görüntülenen bir çocuğun vatan ve bayrak sevgisinin objektiflere yansıması üzerine harekete geçen Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çocuklara sahip çıktı.

Vatan ve bayrak sevgisinin çok farklı şekillerde ifade edilmesine vatandaşlar çok kez şahit olmuştur. Ama il genelinde farklı semtlerde çöp toplayan çocukların vatan ve bayrak sevgisinin objektiflere yansıması herkesi duygulandırdı. Ekmeğini kazanmak için her sabah Şanlıurfa’nın çeşitli mahallerinde dolaşarak çöpten karton toplayan Urfalı çocuğun bayrak sevgisinin basına yansıması yine çöp toplayan bir başka çoğunun vatan ve bayrak sevgisiyle ilgili düşüncelerinin sosyal medyada yayınlanması vatandaşların takdirini topladı. Bu davranışa duyarsız kalmayan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci çocuklara sahip çıktı. İlgili birimlere talimat veren Başkan Ekinci çocuklara ve ailelerine ulaşılıp yardım edilmesini istedi. Başkan Ekinci’nin bu talimatıyla harekete geçen ekipler, çocuklara okul kıyafeti, ayakkabı, giyim,  iç çamaşırı, oyuncak aldı. Çocukların ailelerine de ulaşmaya çalışan ekipler aileye de gıda ve giyim yardımında bulunacak.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star