Ana Sayfa Urfa Haberleri EKİNCİ:“MAĞARALAR TURİZME KAZANDIRILACAK”

EKİNCİ:“MAĞARALAR TURİZME KAZANDIRILACAK”

Şanlıurfa'da daha önceleri yaşam alanı olarak kullanılan ve günümüzde hayvan barınağı haline gelen mağaralar, Eyyübiye Belediyesi’nin projelendirmesiyle turizme kazandırılacak.

Giriş Tarihi: 20 Kasım 2015 Cuma 09:59
EKİNCİ:“MAĞARALAR TURİZME KAZANDIRILACAK”

Dünyanın ilk üniversitesi, insanlık tarihini yeniden yazdıran Göbeklitepe’si, Balıklıgöl’ü ve Peygamberler Şehri gibi birçok değere sahip olan Şanlıurfa’da, 500'e yakın doğal yapı olan mağaralar, Eyyübiye Belediyesi’nin proje çalışmalarından sonra ruhsatlandırılarak turizme kazandırılacak.
“BİNLERCE İNSANA İSTİHDAM SAĞLANACAK”
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgede bulunan mağaraları turizme kazandırmak için proje geliştirdiklerini belirtti. Proje ile binlerce insana istihdam sağlanacağını kaydeden Ekinci, "Doğal yapı olan bu mağaralar bizlerin kültürüdür. Modern binalar, ofisler normal karşılanırken mağara şartlarındaki bir mekan özellikle turizm açısından çok fazla dikkat çeker. Bu da haliyle ekonomi ve ticaret anlamında fark oluşturur" dedi. Projenin sadece turizmi canlandırmakla kalmayacağını, istihdam da sağlayacağını vurgulayan Ekinci, "Bu projelerin hayata geçmesi, 500'e yakın mağaranın düzenlenip işletmeye açılması ve her işletmede 5 kişinin çalışması demektir. Yani 2500 insanın dolaylı yollardan ekonomik olarak etkilenmesi demektir" şeklinde konuştu. 
“DEĞERLERİ EKONOMİYE KAZANDIRIYORUZ”
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bölgenin tarih, turizm ve doğa bakımından çok zengin olduğunu, ancak bu zenginliği ne yaşadıklarını ne de yaşatabildiklerini ifade etti. Bölge insanının turizme yatkın olduğunu vurgulayan Ekinci, Şanlıurfa’nın değerlerini ekonomiye kazandırmak için kolları sıvadıklarını söyledi. Turizm için planladıkları yerleri uygun şartlarda kiralayabileceklerini belirten Belediye Başkanı Ekinci, "İnsanlar bu tür yerleri, kaliteli vakit geçirmek ve misafirlerini ağırlamak için istiyorlar. Amacımız, Şanlıurfa halkına hizmet etmek, şehrin hafızasına karışmış kirlilikleri ayıklamaktır” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık