Ana Sayfa Ekonomi Ekinci'nin Urfa İçin Hedefi 12'den Vurmak

Ekinci'nin Urfa İçin Hedefi 12'den Vurmak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci Hibe Destekler konusunda Urfa'ya 12'de 12 yaptırmak istiyor.

Giriş Tarihi: 14 Şubat 2012 Salı 03:29
Ekinci'nin Urfa İçin Hedefi 12'den Vurmak
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci Hibe Destekler konusunda Şanlıurfa'lılara çağrıda bulundu.


Mehmet Ekinci Urfa Haber'e yaptığı özel açıklamasında Avrupa Birliğinin hibe desteklerinden Şanlıurfa'yı olabildiğince en üst düzeyde faydalandırmak arzusunda olduklarını vurgulayarak hedeflerinin Şanlıurfa'ya 12'de 12 yaptırmak olduğunu belirtti.


Mehmet Ekinci Avrupa Birliği Fonları tarafından verilecek olan hibe destekleri için girişimci ve yatırımcılara 4. çağrı yaptıklarını 4. çağrının 20 Şubat 2012 tarihinde son bulacağını söyledi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ü Mehmet Ekinci Hibe Destekler konusunda Şanlıurfa'lılara yaptığı çağrıda: " Bilindiği üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu  olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın  Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında uygulanacak  yatırımlara ilişkin  19 Aralık 2011 tarihinde Dördüncü Başvuru ilanına çıktı.


Bizde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ülüğü olarak, başvuru kabulüne ilişkin bu çağrıyı, Şanlıurfa ilimizde Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı kapsamında yatırım yapmak  isteyen işletmelere başvurularını yapmak üzere duyurduk.
4. Çağrımız için son müracaat tarihi 20 Şubat 2012'dir. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Şanlıurfa İl Koordinatör'ülüğü olarak Türkiye Cumhuriyeti adına Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın  Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında verilecek Hibe Desteği'nden vatandaşlarımızı olabildiğince en üst düzeyde faydalandırmak istiyoruz.


Gıdadan, havancılığa, süt ürünlerinden, kırsal tuizme kadar geniş bir yelpazeye sahip bu hibe desteklerimizi vatandaşlarımız kullandırmak istiyoruz. Bu konuda başvuru yapmak isteyen, bilgi almak isteyen tüm vatandaşlarımıza, işletmelerimize teknik ekibimizle destek olmak için kapılarımızı sonuna kadar açmış bulunuyoruz.


Bildiğiniz gibi, geçen (2011'de) yıl bize müracaat eden işletme ve özel şahıs porjelerinden 12 proje onaylandı. Onaylanan bu 12 projenin toplam tutarı  20 Milyon 367 bin Türk Lirası'ydı. Bu 12 projeye Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı olan IPA’nın  Kırsal Kalkınma Bileşeni kapsamında 9 milyon 3 85 bin lirasını hibe olarak tahsis edeceğiz.


Geçen 3. çağrımızda da 12 farklı proje için işletme ve vatandaşımız müracaat etti. Bu projelerin de toplam bütçesi 30 milyon liraya yakın bir tutardı. Bu projelerin onaylanması durumunda söz konusu 12 farklı projemizin 13 milyon 126 bin liralık kısmını tamamen hibe olarak kullandıracağız. Geçen basına da yansıdığı gibi onaylanan projelerin yaklışık yüzde 60'nı biz hibe olarak verirken, geriye kalan proje yatırım miktarını özel bankalarımız projenin onaylanması durumunda çok cazip şartlarda kredi olarakta verebilior.


Yeterki işletmelerimiz ve vatandaşlarımız gerçek manada yatırım yapmaya karar versin. Biz her türlü desteği vermeye hazırız.  Sonuç olarak; 19 Aralık 2011 tarihinde ilana çıktığımız 4. Çağrımızın son müracaat ve proje teslim tarihi 20 Şubat 2012 mesai bitimidir. Yatırımı düşünen vatandaşlarımız kısa süresi kalan bu çağrımızı kaçırmasınlar. Çünkü, bizim hedefimiz ilimizin ekonomisine katkı sunmak adına daha önce onay alan ve sözleşmesi gerçekleştirilecek 12 projemize bu çağrımızda da en az 12 proje daha ekleyerek 12'de 12 yaptırmaktır.


Yatırmıcı vatandaşlarımızı ve işletmelerimizi kurmumuza bekliyoruz. Çekinmesinler gelisinler çünkü kurum olarak bizim zaten amacımız onlara bu konuda her türlü desteği vermektir." dedi.


Dileyen vatandaşlar 4. Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabiliyor.
>>>> Başvuru ilanını görmek için tıklayın!Urfa Haber - ÖZEL 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz ATO Başkanı belli oldu.

ATO Başkanı belli oldu.

Kurumsal

İçerikYukarı Çık