Ana Sayfa Dünya Ekmek parası abi

Ekmek parası abi

Çocukların çalıştırılmaması "Boş" bir laftan ibaret.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2015 Perşembe 15:41
Ekmek parası abi

Yaşınız kaç olursa olsun “ekmek parası kazanmak zor mu” diye sorulduğunda karşınızdakinin size vereceği cevap üç aşağı beş yukarı aynı. Evet zor. Bunu bir de okul çağındaki çocuktan duymak yürekleri daha bir acıtıyor.

Yaşam şartlarının bu ülkede zor olup olmadığını sokaktaki bir çocuğa sorsanız dahi bilir. Çünkü kabul etsek te etmesek te çocuklarda evin geçimine katkıda bulunuyor.

Yıllarca çocuğun çalışmaması, okula gitmesi gerektiği anlatıladursan, evde ekmek yok bakkala, kasaba borçlu iseniz hele bir de aile reisi baba işsiz ise ve bu konuda yetkililer duyarsız kalıyor ise söylenenler sadece boş bir laftan ibaret kalıyor.

Çok defa haber yapıldı ama biz bir kez daha ekrana getirelim istedik okul çağındaki çocukların yaşam mücadelesini.

Ellerinde el arabaları soğuk havaya aldırış etmeden aile ekonomisine bir kaç lira katkıda bulunmak için çalışıyorlar.

Gelin görün ki hava soğuk ve yağmur bardaktan boşanırcasına yağarken çalışmak pek te kolay olmuyor. Yaktıkları bir kaç parça tahta ile ısıtmaya çalıyorlar küçük bedenlerini. Kiminin soğuktan burnu akıyor kiminin ise elleri ve yüzleri kıpkırmızı olmuş.

Soruyoruz cevabını bildiğimiz ama sizlerin onların ağzından duymanızı istediğimiz o soruyu. Kazandığınız parayla ne yapıyorsunuz diye? Cevabı ise anne ve baba olan her bir kişinin yüreğini acıtıyor. Ekmek parası abi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

ABD'den Peşmerge Güçlerine Destek

Kurumsal

İçerikYukarı Çık