Ana Sayfa Güncel Ekmeklerini, Çöpten Çıkarıyorlar

Ekmeklerini, Çöpten Çıkarıyorlar

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin ardından, öğrenciler yaz harçlıklarını çıkarmak için çalışmaya başladı.

Giriş Tarihi: 8 Temmuz 2011 Cuma 09:07
Ekmeklerini, Çöpten Çıkarıyorlar
GAPHA)-Siverek  ilçesinde  yaşamın zorluklarına küçük yaşlarda alışan çocuklar , sabah saatlerinde yanlarına aldıkları çuvallarla çöplüklere gidiyor. Çöplüklerde topladıkları demir, bakır, kola şişesi, kaba plastik eşyaları toplayıp, hurdacının yolunu tutan çocuklar, Topladıkları hurda eşyalarla cep harçlıklarını çıkarmaya çalışıyorlar ,
Yaz tatilinde eğlenmesi ve çocukluklarını yaşaması gereken çocuklar,  45 derece sıcağa aldırmadan  Yaz harçlıklarını çöplüklerden topladıkları  metal ve plastik eşya toplayarak elde ediyorlar  GAPHA muhabirimine  konuşan  A.F. isimli çocuk  "Okullar kapandı, bize de çöplüklerde hurda toplamak düştü. Yapacak bir işimiz yok. Çöplüklerden hurda toplamak en karlı iş. Sabah saat 07.00'de arkadaşlarımızla  beraber çöp bidonlarından çöp toplayıp harçlığımızı çıkarıyoruz. Çöplükte bakır, eski plastik kaplar, kola şişesi ve benzeri hurdaları toplayarak hurdacıya getiriyoruz. Her gün yaklaşık olarak 5 ile 6 TL arası para kazanıyoruz." dedi. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star