Ana Sayfa Sağlık EKMEN, 850 YATAKLI EYYÜBİYE HASTANESİ TEST AŞAMASINDA

EKMEN, 850 YATAKLI EYYÜBİYE HASTANESİ TEST AŞAMASINDA

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2016 Cumartesi 04:04
EKMEN, 850 YATAKLI EYYÜBİYE HASTANESİ TEST AŞAMASINDA

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından Hizmet içi eğitim toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen, 850 yataklı Eyyübiye Devlet Hastanesinin test aşamasında olduğunu ve hastanenin en kısa sürede açılacağını söyledi.

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından AR-GE Hizmet içi Eğitim toplantıları başladı. Bir otelde düzenlenen toplantıya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği AR-GE Daire Başkanı Tunay Şahin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Cihan Ekmen, hastane yöneticileri, Aile Sağlığı Merkezi yöneticileri ile doktorlar katıldı. Toplantıda AR-GE fonları ve yapılacak olan projeler hakkında katılımcılara bilgiler verildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği AR-GE Daire Başkanı Tunay Şahin, 'Bakanlık olarakŞanlıurfa ve bölgede etkin sağlık hizmetlerinin aktarılması ve sağlık alt yapısının geliştirilmesi tahsisi noktasında Bakanlık olarak çalışma yapıyoruz. Burada gerek sağlık olsun gerekse etkin sağlık hizmetinin etkin birlikteliliğin kullanılması adına verimli bir çalışma içerisinde toplantılar yapıyoruz" dedi.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cihan Ekmen, ise 'Tüm hastane ve genel sekreterliklerde Araştırma ve Geliştirme birimleri kurulmuştu. Bu birimlerin daha etkin ve verimli çalışması, bazı eğitim ve geliştirme fonlarının sağlık hizmetlerinde kullanılması amacıyla Türkiye genelinde 7'nci toplantıyı Türkiye'nin en büyük 7'nci ilinde yapıyoruz. Tüm hastane yöneticilerine yönelik bir eğitim semineri olacak. 850 yatak kapasiteli Eyyübiye Devlet Hastanemiz net bir açılış tarihimiz yok ama bakanlığımızın talimatları ile olabildiğince en kısa sürede açmaya çalışıyoruz. İlimizde bazı özel hastanelerin hasta kabul edememesinden dolayı artan talebi karşılayabilmek için hastanemizi planladığımız tarihten daha önce açmaya çalışıyoruz. Hastanenin inşaatı tamamlandı ama test çalışması sürüyor. Hastanemiz 120 bin metrekare kapalı alana sahip ve akıllı bina özelliğine sahiptir. Şanlıurfa'da 3 Ağız ve Diş Sağlığı merkezi açtık. 55 üniteli 2 ameliyathanesi olan bir merkezdir. Burada milli işletim sistemi PARDUS sistemini kullanıyoruz. Burada bu sistem başarılı bir şekilde devam ederse tüm hastanelerimizde Milli İşletim sistemini kullanacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

MEME ESTETİĞİ, MEME BÜYÜTME VE MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Kurumsal

İçerikYukarı Çık