Ana Sayfa Urfa Haberleri El Emeği Ürünlerini Sergiliyorlar

El Emeği Ürünlerini Sergiliyorlar

Türkiye’nin ilk Anne Merkezi olan Umut ve Mutlu Anne Merkezinde eğitim gören kadınlar yaptıkları boncuk işi, el örgüleri, takı, havlu, çanta, yazma, broş gibi el işi ürünlerini Büyükşehir Belediyesi 8. Ramazan Şenliklerinde görücüye çıkardılar.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2011 Cuma 09:36
El Emeği Ürünlerini Sergiliyorlar
Merkez yetkilileri, ‘Hacıbaba Umut Anne Merkezi ve Kurbanbaba Mutlu Anne Merkezindeki kadınlar kendi el emeği ürünleri satışa sunarak para kazanmanın zevkini yaşıyorlar. Kadınlarımız üretici olmaktan ve ev ekonomilerine katkı sağlamaktan dolayı çok mutlular’ diye ifade ettiler. Açıklamada ayrıca, ‘Merkezlerin hizmete girmesinden bu yana Hacıbaba’da ve Kurbanbaba’da yaşayan kadınların hayatlarında önemli ölçüde değişiklikler olduğunu, bakış açılarının değiştiğini, kendilerine olan güvenlerinin arttığını, merkezle temaslarını sürdüren kadınlarımızın ev ekonomisine katkı sağladıklarını ve hepsinden önemlisi çocuklarının eğitiminde daha bilinçli davrandıkları’ vurgulandı.

Merkezde eğitim gören kadınlar, bu imkânı kendilerine sunan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey’e ve merkez yetkililerine teşekkür ettiler.

Ramazan ayı boyunca 100. Yıl Amfi Tiyatro’daki stantlarda kendi yapmış oldukları ürünlerini satışa sunan anneler, buradan elde ettikleri gelirle ev bütçelerine katkı sağlamayı amaçlıyorlar.(gapha)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık