Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Teknoloji Elektrik Kaçağına Türkcell çözüm buldu.

Elektrik Kaçağına Türkcell çözüm buldu.

Turkcell'in geliştirdiği M2M uygulamaları, kayıp-kaçak oranını azalttı -Teknolojiyle, bir yılda ülke ekonomisine 317 milyon 630 bin liralık katkı sağlandı

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2012 Pazartesi 02:18
Elektrik Kaçağına Türkcell çözüm buldu.
Turkcell'in geliştirdiği M2M uygulamalarıyla, elektrik sayaçlarındaki kayıp-kaçak oranı yüzde 8, su iletimi ve sayaçlarındaki kayıp-kaçak oranı yüzde 15, endüstriyel uygulamalarda yüzde 10, araç uygulamalarında ise yüzde 15'e varan avantaj sağlandı.

Turkcell'den yapılan açıklamaya göre, şirket, kurumsal müşterilerine sunduğu makineler arası iletişim çözümlerini ''M2M Platform'' çatısı altında birleştirdi. Türkiye'nin ilk M2M platformu olan Turkcell M2M Platform ile detaylı ve kolay M2M hat takibi, hızlı aktivasyon, etkin müşteri şikayet değerlendirme, M2M'e özel ürün, servis ve tarife yönetimi hedefleniyor.


Turkcell, M2M çözümleriyle 2011'de ülke ekonomisine 371 milyon 630 bin lira kazandırdı. Turkcell, Türkiye'de bir ilk olarak 24 Şubat'ta kullanıma açtığı ve dünyada sayılı operatörün sahip olduğu M2M Platform altyapısı sayesinde bu rakamı 2012'de iki katına çıkarmayı planlıyor.


Makineler arası iletişim teknolojisi, akaryakıt maliyetlerinde düşüş, doğru ölçme ve faturalama, rota optimizasyonu, uzaktan sulamada verimlilik sağlayarak kamu ve özel şirketlere büyük tasarruf imkanı sundu.


Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş, makinelerin birbiriyle konuştuğu yeni dünyada rekabet koşullarının yeniden şekillendiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti:


''Halihazırda makineleri birbiriyle konuşturan toplam 750 bin Turkcell SIM kartı kullanılıyor. Türkiye pazarında yaklaşık 150 milyon uzaktan yönetilebilir cihaz potansiyeli bulunduğu düşünülecek olursa, muhtemel tasarruf miktarının dev rakamlara ulaştığını görüyoruz. Bu bir hayal değil, tam tersine, şirketlerimizin rekabet gücünü yükseltmek ve kamu kaynaklarını verimli kullanarak ülke ekonomisine katkı sağlamak açısından kaçınılmaz bir gerçeklik. Biz Turkcell olarak birlikte çalıştığımız şirketlere ve kamuya tasarrufu arttıran, çevre sağlığına pozitif etkili, ve hem fiziki güvenliği hem de yaşam kalitesini arttıran M2M çözümleri sunuyoruz. Kurduğumuz M2M Platform altyapısı sayesinde müşterilerimize çok daha büyük esneklik, çok daha fazla fayda sunabileceğiz. Türkiye'deki 150 milyon cihazı ağ üzerinde birbiriyle konuşturmak, ülke ekonomisine trilyonluk tasarruf imkanı sunabilir.''YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık