Ana Sayfa Urfa Haberleri Elektrikleri Kesilen Ailelerden Protesto

Elektrikleri Kesilen Ailelerden Protesto

Şanlıurfa'da, yeni yapılan 3 apartmandaki toplam 20 dairenin geçici olarak bağlanan elektrikleri, abone olmadıkları gerekçesiyle kesildi.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2013 Cuma 12:41
Elektrikleri Kesilen Ailelerden Protesto

Şanlıurfa'da, yeni yapılan 3 apartmandaki toplam 20 dairenin geçici olarak bağlanan elektrikleri, abone olmadıkları gerekçesiyle kesildi. Karanlıkta kalan aileler, müteahhit tarafından abone işleminin yapılmayarak karanlıkta bırakıldıklarını ileri sürerek duruma tepki gösterdi.

Şenevler Mahallesi'nde yapımı kısa süre önce tamamlanan ve geçici olarak enerji verilen 3 binadaki 20 dairenin abone işlemi yapılmadığı gerekçesiyle dün elektrikleri kesildi. Görevlilerin elektrikleri kesmesiyle karanlıkta kalan aileler, evleri satın aldıkları müteahhide ulaşamayınca mahallede eylem düzenledi. Alkışlarla ulaşamadıkları müteahhit ve Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'yi protesto eden kalabalık adınakonuşan Mehmet Karadağ, "Yan yana olan bu binaları yapan müteahhit abone ve tapu işlemlerini yapmadı. Geçici olarak bağlanan elektriklerimiz, abonemiz olmadığı gerekçesiyle kesildi. Müteahhide de ulaşamayınca karanlıkta kaldık. Tapumuz olmadığı için abone işlemini yaptıramıyoruz. Derdimizi kimseye anlatamadık, kış günü karanlık ve soğukta kaldık" dedi.

Yetkililerin elektrik problemlerinin çözümü konusunda yardımcı olmasını isteyen kalabalık, alkışlı protesto sonrası evlerine döndü

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık