Ana Sayfa Urfa Haberleri Elektriksizlik eğitimi de vurdu

Elektriksizlik eğitimi de vurdu

Haliliye ilçesine bağlı Gümüştaş, Eğerkıran, Kalınbayat, Yedikuyu ve Konaç köyünde bu sebepten dolayı toplamda 600 öğrencinin okula gitmediği iddia ediliyor.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2015 Çarşamba 14:51
Elektriksizlik eğitimi de vurdu

Şanlıurfa’nın bir çok köyü elektrik olmamasından şikayetçi. Bölgede yaşayan vatandaşlar Dedaş’ın ne yapmaya çalıştığını anlamakta zorlandıklarını belirtirken, elektriksizliğin eğitimi de olumsuz etkilediğini söylüyorlar.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde elektrik sorun olmaya devam ediyor. Birçok köyde elektrik kesintileri hayatı olumsuz etkiliyor. Aydınlanmanın yapılamadığı bölgelerde ısınma da ilkel şartlarla yapılmaya çalışılıyor.

Kısacası daha önce vatandaşların gündemini oluşturan yol ve su problemine şimdi de elektrik eklenmiş durumda.

Sık sık elektrik kesintileri bölge insanını etkilediği gibi şehrimize başka illerden gelip burada görev yapan kişileri de etkiliyor. Özellikle de eğitim camiasını. Gerek öğretmenler gerekse de öğrenciler sık sık yaşanan elektrik kesintisinden ötürü ısınamamak ve dolayısıyla ders yapamamaktan şikayetçiler. Öyle ki şimdiden bazı öğretmenlerin tayin isteyecekleri dahi konuşuluyor.

Haliliye ilçesine bağlı Gümüştaş, Eğerkıran, Kalınbayat, Yedikuyu ve Konaç köyünde bu sebepten dolayı toplamda 600 öğrencinin okula gitmediği ifade ediliyor.

Öte yandan bazı köylerde ise direk dikme tartışması yaşanıyor. Elektrik direği olmayan Bayramlı ve Konaçlı köyünde Dedaş’ın köylüye “elektrik direği alırsanız elektriğinizi bağlarız” dediği, köylünün direkleri almasına rağmen Dedaş’tan kimsenin köye gitmediği iddia ediliyor.

Elektrik kesintileri bundan önce birçok köyde şiddet kullanılarak dile getirilmiş. Köylü yolları taşlarla kapatıp, Dedaş’a ait trafo merkezlerine zarar vermişti.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-01-08 14:07:19URFA SES VER

    GEÇEN YIL BU KADAR KESİNTİ OLMAZKEN BU YIL NEDEN KESİLİYOR,KAÇAKSA UZUN SÜREDİR VAR,BUNLAR BİZİ SUSTURMAK İÇİN KAÇAK VAR DİYİP DURUYORLAR!!

  • yorum2015-01-07 15:05:29vatan delice

    kaçak kullanmayın la sizzde viranşehirde öğretmenin %80 ni kaçak sadece memur ödüyor

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star