Ana Sayfa Kültür/Sanat Elleri Taşa Değil, Saza Uzanıyor

Elleri Taşa Değil, Saza Uzanıyor

Şanlıurfa polisi liselerden seçtiği 24 öğrenciye gitar, bağlama ve vurmalı çalgıyı öğretti.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2013 Salı 11:09
Elleri Taşa Değil, Saza Uzanıyor

Şanlıurfa polisi taş atan ellere saz çalmayı öğretti. Polis, suçu önlemek içinŞanlıurfa'nın kenar mahallelerinde oturan ve lisede okuyan 24 öğrenciye müzik enstrümanlarını çalma kursu düzenledi. 'Güvenli Okul Güvenli Gelecek' projesi kapsamında gitar, bağlama ve vurmalı çalgıyı öğrenen gençlerden kurulu Hoş Sada grubu, emniyetin DSİ konferans salonunda düzenlediği programda mini konserde hünerlerini sergiledi.

Bazen hüzünlendiren bazen de coşturan eserleri seslendiren gruba salondakiler de eşlik etti. Uzun havaların, hoyrat ve türkülerin okunduğu programı zılgıtlar süsledi. Müzik ziyafetinin ardından konuşan Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, "Nasıl bir gelecek istiyorsak o şekilde gençlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu gençlerde gelecek var. Çünkü gelecek o gençlerin. Ülkemizin ve milletimizin geleceği bunlar. Bunlara ne kadar emek verebilirsek, ne kadar katkı sağlayabilirsek geleceğimiz de o kadar teminat altında olacaktır." ifadelerine yer verdi. Likoğlu, güvenli ve huzurlu bir toplum için her kesime yönelik sosyal projelerini sürdüreceklerini aktardı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Volkan Güneş ise Hoş Sada müzik grubu hakkında bilgi verdi. Güneş, amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan, suç ve suçtan korumak, spora, müziğe yönlendirmek olduğunu söyledi. Lise ve dengi okullardan seçtikleri 38 öğrenciden 24'ünün gitar, bağlama ve vurmalı çalgıyı iyi bir şekilde öğrendiklerini dile getiren Güneş, bu programda bunun semeresini aldıklarını ifade etti. Güneş, bu projeyi ilçeler de de uygulamayı planladıklarını anlattı.

Kursunu tamamlayan 24 öğrenciye bağlama ve gitar hediye edildi. Kurs öğretmenleri ise Likoğlu tarafından plaketle ödüllendirildi.

 

 

haberler.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Başkanlardan Öncel ailesine ziyaret

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star