Ana Sayfa Ekonomi Emekliliği Bekleyenlere Müjde

Emekliliği Bekleyenlere Müjde

Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ŞESOB) Başkanı M. Şefik BAKAY, yaptığı yazılı açıklamada 30 Haziran 2016’ya kadar olan prim borcunu ödeyen prim, yaş ve yıl şartını tamamlayan esnafın emekli olacağını bildirdi.

Giriş Tarihi: 7 Eylül 2016 Çarşamba 02:24
Emekliliği Bekleyenlere Müjde

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’in girişimleri sonucu Hükümet Esnafın sıkıntılarını gidermek ve Emekli olmak için bekleyen esnaflara kolaylık sağladı. Bakay, Af yasasıyla emeklilik şartlarını tamamlamasına rağmen prim borcu olduğu için maaş bağlanmayan esnaf ve sanatkarların verilecek teminatsız krediyle hemen emekli olabileceklerini belirtti. Bakay, Bağ-Kur ve SGK primlerinden indirim olacağının her esnafın ortalama 70-80 TL Prim yatırmada kazanç sahibi olacağını söyledi.

 Sosyal güvenlik kurumu ile Ziraat Bankası arasında imzalanan protokolle, yeniden yapılandırma kapsamındaki Bağ-kurlu esnaf ve sanatkarın borçlarını ödeyip emekli olabilmeleri için herhangi bir teminat göstermeden kredi kullanma imkanı sağladığını belirten Bakay, “Prim, yaş ve yıl şartlarını tamamladığı halde prim borcu bulunan esnaf ve sanatkarlar krediyle bu borcunu kapatabilecek. Taksitle ödemeyi seçenler borç bittikten sonra emekli maaşına kavuşacak. Esnaf ve Sanatkârlar SGK’dan alacakları prim borcunun ödemesi halinde emekli olabilecek yazısıyla, Ziraat Bankası şubelerine müracaat edebilecekler.

 Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı M. Şefik Bakay, Başbakan Binali Yıldırım’ın, Diyarbakır’da Doğu ve Güneydoğu’ya ilişkin yaptığı Doğu’ya yatırım paketini açıklaması büyük hamle. Doğu’ya yatırım paketi bölge halkına ve esnafına büyük bir hareket getirecektir. Yatırım olursa ekonomi canlanacak, vatandaş refaha kavuşurken, Türkiye büyüyecek.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Oto Galericiler sitesinde kuş uçmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık