Ana Sayfa Ekonomi EMEKLİYE 1650 TL İKRAMİYE

EMEKLİYE 1650 TL İKRAMİYE

CHP'den emekliye bayramda 1650 TL ikramiye teklifi CHP, emeklilere Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1650 TL tutarında bayram ikramiyesi ödenmesi için kanun teklifi verdi  

Giriş Tarihi: 5 Eylül 2015 Cumartesi 07:37
EMEKLİYE 1650 TL İKRAMİYE

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na Geçici Madde Eklenmesine Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ

Teklifin gerekçesinde, emeklilere 2015 yılındaki Kurban Bayramında 1650 TL tutarında bayram ikramiyesi ödenmesinin amaçlandığı belirtildi.

EMEKLİ MİLLETVEKİLLERİ, BAKANLAR VE CUMHURBAŞKANLARI HARİÇ

Gerekçede, emekli milletvekilleri, bakanlar ve cumhurbaşkanları hariç olmak üzere bütün emeklilere 2015 yılında bir defalığına önümüzdeki Kurban Bayramı’nda yaklaşık 1650 TL tutarında bayram ikramiye ödenmesinin amaçlandığı ifade edildi. Emeklilerin düşük maaşlar sebebiyle yaşamlarını sıkıntı içinde geçirdiğine dikkat çekilen gerekçede, “Özellikle bayramlarda çocuklarına, torunlarına harçlık dahi veremeyen emeklilerimiz her bayramı buruk geçirmektedir” denildi.

18 EYLÜL 2015 TARİHİNE KADAR KURBANBAYRAMI İKRAMİYESİ ÖDENECEK

Teklife göre emekli aylıklarını ilgili kanunlar kapsamında Sosyal Güvenlik Kurumundan almakta olan emeklilere ve bunların hak sahiplerine hak sahiplikleri oranında, bir defaya mahsus olmak üzere en geç 18 Eylül 2015 tarihine kadar Kurban Bayramı İkramiyesi ödenecek.

VEKİLLER, BAKANLAR, CUMHURBAŞKANLARI YARARLANAMAYACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Üyelerinin Ödenek, Yolluk ve Emekliliklerine Dair Kanuna göre alanlara ikramiye ödenmeyecek. Ödenecek Kurban Bayramı İkramiyesi damga vergisi hariç hiçbir kesintiye tabi tutulmayacak.

 Kaynak: Yurt Gazetesi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Erdoğan'dan döviz için yeni hamle

Kurumsal

İçerik







Yukarı Çık