Ana Sayfa Urfa Haberleri Emine Altun Toprağa Verildi(video)

Emine Altun Toprağa Verildi(video)

Hakkari'nin Çukurça İlçesi'ndeki güvenlik güçleriyle girilen çatışmada ölü ele geçirilen 24 pkk lı arasında bulunan Emine Altun, Malatya Adli Tıp Kurumu'ndan alınan cesedi Şanlıurfa'da toprağa verildi.

Giriş Tarihi: 31 Ekim 2011 Pazartesi 16:27
Emine Altun Toprağa Verildi(video)
Kazan Vadisi’ne düzenlenen bombardımanda yaşamını yitiren ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 24 pkk'lıdan Diren Tolhıldan kod adlı Emine Altun memleketi olan Urfa'da binlerce kişi tarafından “Şehit namirin” sloganlarıyla toprağa verildi. 

Hakkari’nin Çukurca İlçesi Kazan Vadisi’ne 22-24 Ekim tarihlerinde düzenlen yoğun bombardımanda yaşamını yitiren ve cenazeleri Malatya'ya getirilen 24 pkk 'lıdan Emine Altun'un cenazesi, ailesi tarafından Urfa'ya getirildi. 

Bozova Yolu Çimento fabrikası mevkisinde Altun'un cenazesi yüzlerce kişi tarafından "Şehit namirin" sloganı ile karşılandı. Fabrikanın önünden yüzlerce araçlık konvoyla yola çıkarılan Altun'nun naşı, Urfa Ahmetyesevi Mahallesi’nde bulunan evinin önüne getirildi. Evinin önünde bir süre bekletilen Altun, Urfa merkezde bulunan Bedüzzaman Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlığa yüz metre kala ambulanstan indirilen Altun'nun naşı buradan omuzlarda mezarlığa getirildi. 

Yürüyüş esnasında Altun'un ve yaşamını yitiren
24 pkk 'lıdan Urfa doğumlu Çetin Modanlar'ın fotoğraflarını bulunduğu pankartı açan yüzlerce kişi hep bir ağızdan, "Şehit namirin", "Biji serok Apo" ve "HPG cepheye misillemeye" diye slogan attı. Mezarlığa getirilen Altun'un cenazesi burada dini vecibeleri yerine getirildikten sonra sloganlar arasında toprağa verildi. 

Defin işlemlerin ardından söz alan MEYADER Urfa Temsilcisi İsa Yavuz, Altun'un cenazesine yapılan vahşetin sözler ile anlatılamayacağını belirtti. Bir cenazeyi ancak kimyasal silahların bu hale getirebileceğine dikkat çeken Yavuz, "Bugün burada yaşadığımız acı olaylar yabancısı olduğumuz bir durum değildir. Daha öncede Kürt evlatlarına yönelik böyle vahşice yönelimler olmuştur" dedi. Her zaman barış ellerini uzattıklarını, ama buna rağmen buna savaş ile karşılık verildiğini belirten Yavuz, her şeye rağmen barıştan ve özgürlükten kopmayacaklarını ifade etti. 

Yavuz'un ardında söz alan BDP Urfa Milletvekili İbrahim Binici ise, "Bu vahşeti yapanlar insan ise ben insanlıktan şüphe ederim" dedi. Kazan Vadisi’nde kimyasal silah kullanıldığını belirten Binici, "Artık bu kirli savaşın son bulması için her zaman yaptığımız gibi elimizden ne geliyorsa onu yapacağız. Bizi bu savaşı durdurma yolunda ve barış getirme yolunda kimse alıkoyamaz" dedi. 

'KÜRT HALKININ ŞEHİDİ'

Son olarak söz alan Emine Altun'un babası Ahmet Altun da, "Bu şehit sadece benim değil bütün Kürt halkının şehididir. Bu gün burada benden daha çok bu halk bu cenazeyi sahiplendi" diye konuştu. Baba Altun, Emine Altun ve Çetin Modanlı için AhmetYesevi Mahallesi’nde bulunan Mehmet Güneş Çorba Evi’nde taziye kurduklarını söyledi

video linki : 
http://www.haberler.com/kadin-terorist-topraga-verildi-3097848-haberi/
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık