Ana Sayfa Siyaset Emine Erdoğan'a Verilen Mektupla Gelen Operasyon

Emine Erdoğan'a Verilen Mektupla Gelen Operasyon

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Oyman Köyü'nde yaklaşık 3 ay önce 5 kişinin ölümü 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaydan 54 gün sonra, faillere ve yardım- yataklık yapanlara yönelik 14 ayrı yer ve 90 ayrı noktada düzenlenen eş zamanlı büyük operasyonunun detayları ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 26 Haziran 2011 Pazar 08:02
Emine Erdoğan'a Verilen Mektupla Gelen Operasyon
Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'ne bağlı Oyman Köyü'nde yaklaşık 3 ay önce 5 kişinin ölümü 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaydan 54 gün sonra, faillere ve yardım- yataklık yapanlara yönelik 14 ayrı yer ve 90 ayrı noktada düzenlenen eş zamanlı büyük operasyonunun detayları ortaya çıktı. Eşi Nihat Acemoğlu ve 3 yakınını kaybeden Dilvin Acemoğlu'nun, 25 Mayıs'ta bir panel için Siverek'e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a olayı anlatan mektup verdikten 2 gün sonra operasyonun düzenlendiği belirtildi.

Siverek'e bağlı Oyman Köyü'nde 3 Nisan'da arazi anlaşmazlığı yüzünden Acemoğlu ve Bucak aileleri arasında çıkan silahlı çatışmada, Ömer, Adnan, Nihat ve Fatih Acemoğlu ile Mehmet Emin Bucak yaşamını yitirmiş, Ali ve Sakıp Bucak ile Erkan Küçükbayrak ve Hasan Oyan ise yaralanmıştı. Olayın şüphelilerinden biri olan Sakıp Bucak, tedavi gördüğü Adana'daki özel bir hastaneden daha sonra kaçırılmıştı.

SİVEREK'E GELEN EMİNE ERDOĞAN'A MEKTUP VERDİ

Oyman Köyü'nde 5 kişinin ölümü, 4 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olaydan sonra köydeki gerginlik sürürken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 25 Mayıs'ta Siverek İlçesi'ne geldi. 'Aile içi şiddetin bireysel ve toplumsal etkileri' konulu panele katılan Emine Erdoğan'a, panelin yapıldığı salon girişinde Oyman Köyü'ndeki olayda eşi ve 3 yakınını kaybeden Dilvin Acemoğlu tarafından mektup verildiği ortaya çıktı.

Dilvin Acemoğlu'nun mektubunda, 3 Nisan'da köyde meydana gelen bu olayla ilgili bilgiler verdiği ve olaydan sonra faillerin yakalanmadığını, hatta faillerden birinin hastaneden göz göre göre kaçırıldığını yazdığı belirtildi.

10 KİŞİ YAKALANDI

Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan'ın da hazır bulunduğu panelden 2 gün sonra Valilik'ten yazılı bir açıklama yapıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Siverek'ten ayrılmasından sonra 27 Mayıs'ta Şanlıurfa Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, 3 Nisan 2011 tarihinde Oyman Köyü'nde 2 aile arasında silahlı kavga meydana geldiği hatırlatılarak, "Arazi anlaşmazlığı sebebiyle meydana gelen ve 5 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan ve olay şüphelilerinden birinin tedavi gördüğü Adana ilindeki özel bir hastaneden yakınları tarafından kaçırılması olayıyla ilgili olarak; Siverek Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, 27 Mayıs 2011 tarihinde güvenlik güçlerince icra edilen operasyonda, 14 ayrı yer ve 90 ayrı noktada eş zamanlı olarak yapılan aramalarda, haklarında yakalama emri bulunan 10 şüpheli şahıs ile çok sayıda silah ve bu silahlara ait olduğu belirlenen fişek ve malzemeler ele geçirilmiştir"denildi.

Valilik açıklamasında, yakalanarak adli makamlara sevk edilen 10 şüpheliden H. M. , O. B. , T. B. , ve P. B. 'nin tutuklandığı da belirtildi.

"MEKTUPTA HER ŞEYİ YAZDIM"

Siverek'e gelen Emine Erdoğan'a mektup veren Dilvin Acemoğlu, köylerinde yaşanan ve eşi ile 3 yakınını kaybettiği olayı mektupta anlattığını doğrularak, şunları söyledi:

"5 kişi yaşamını yitirdi, ancak olayın failleri bir türlü yakalanamadı. Yaptığımız bütün başvurular sonuçsuz kaldığı gibi faillerden biri Adana'daki bir hastaneden kaçırıldı. Ben de ilçemize gelen sayın Emine Hanım'a bunları anlatan bir mektup verdim. Mektubu verdikten 2 gün sonra operasyon yapıldığını duydum ve bazılarının yakalandığını öğrendim. Emine Hanım'a çok teşekkür ediyorum. Ama bu sorun halen çözülmüş değil. Çünkü bana göre halen bazı failler ve yardım yataklık edenler dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP'li vekil Tanal'dan şok iddia!

CHP'li vekil Tanal'dan şok iddia!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık