Ana Sayfa Dünya Emniyet bilgilerini 7 imama aktarmışlar

Emniyet bilgilerini 7 imama aktarmışlar

Şanlıurfa Emniyeti, Fetullahçı Terör Örgtü'nün emniyet içindeki komiser yapılanmasını deşifre etti. Emniyetteki tüm bilgileri 7 imam aracılığı ile örgüte aktardıkları ve polis memurluğundan komiserliğe geçtikleri belirlenen 60 komiser ile onlarla irtibatlı olan 7 imam gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 9 Ekim 2016 Pazar 10:41
Emniyet bilgilerini 7 imama aktarmışlar

Şanlıurfa polisinin yaptığı çalışmalarda, FETÖ'nün emniyetteki polis ve imam yapılanmasının tüm illerde üç şekilde olduğu da ortaya çıkarıldığı öğrenildi. Birinci kısmın polis memurlardan sorumlu, ikinci kısmın polislikten amirliğe geçenlerden sorumlu ve üçüncü kısmın ise polis akademisi amirlerinden sorumlu olduğu tespit edildi.

  Şanlıurfa İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün emniyet içindeki yapılanması ile ilgili yaptıkları çalışmalarda bazı komiserlerin örgüt ile bağlantısını tespit etti. Bunun üzerine çalışmaları yoğunlaştıran ekipler, polis memuru iken girdikleri sınavlar sonrası komiserliğe geçen 60 komiserin, örgüt ile direkt bağlantısının bulunduğunu belirledi. Takipler sonucu 60 komiserin FETÖ'nün'memurluktan amirliğe geçenlerin yapılanması' olduğu saptandı.   EMNİYET BİLGİLERİNİ 7 İMAMA AKTARMIŞLAR   İlk defa Fetullahçı Terör Örgütü'nün 'memurluktan amirliğe geçen yapılanmasının' deşifre edilmesi üzerine Şanlıurfa Emniyeti, bu komiserlerle bağlantılı olan imamları da belirlemek için çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürdü. Çalışmalar sonucu, Arif, Salih, Rasim, Hamza, Halim, Gökhan ve Hakan kod adlı öğretmenlerin bu komiserlerin imamları olduğu tespit edildi. Arif kod adlı kişinin bölge imamı olduğu öğrenildi. Komiserlerin görev yaptıkları şube ve ilçelerdeki bilgileri imamlar aracılığı ile Arif kod adlı imama, onun da FETÖ'nün üst kademesine aktardığı belirlendi.   3-4 KİŞİLİK SOHBET GRUPLARI KURMUŞ   Yapılan operasyonlarla FETÖ'nün memurluktan amirliğe geçen yapılanmasını çökerten Şanlıurfa polisi, aynı zamanda bu yapının tüm çalışma şeklini de deşifre etti. Gözaltına alınan 60 komiser ile 7 imamın yapılan sorgularında, imamların komiserleri 3 veya 4'erli sohbet gurupları altında hücre yapılanmasına böldükleri, bir komiserin kendi sohbet grubunun dışındaki başka bir komiseri tanımaması için gayret sarfedildiği, bir sohbet grubunda bir veya en fazla iki kişiye ByLock ve Eagle programı kurdukları belirlendi. Şanlıurfa polisi çalışmaları sonucu FETÖ'nün emniyetteki polis ve imam yapılanmasını tüm illerde üç şekilde olduğu da ortaya çıkardı. Birincisi polis memurları yapılanması ve onlardan sorumlu imamlar, ikincisi polislikten amirliğe geçenlerin yapılanması ve onlardan sorumlu imamlar ve üçüncüsü ise akademiden mezun olanlar ve onlardan sorumlu imamlar şeklinde olduğu belirlendi.     (Habertürk)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Erdoğan, STK'lar ve Kanaat Önderleriyle Bir Araya Geldi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık