Ana Sayfa Urfa Haberleri Emniyet Müdürü : Molotofkokteyli bomba sayılsın

Emniyet Müdürü : Molotofkokteyli bomba sayılsın

Korsan gösterilerde güvenlik güçlerine molotofkokteyli ile saldırılar yapıldığını, geçen hafta Adana’da molotofkokteyli atılan evde çıkan yangında bir anne ve iki çocuğunun yanmaktan son anda kurtarıldığını hatırlatan Mehmet Avcı, bu konuda yaptığı değerlendirmede, "Molotofkokteyli denilen şey, meyve kokteyli değil.

Giriş Tarihi: 14 Kasım 2011 Pazartesi 14:24
Emniyet Müdürü : Molotofkokteyli bomba sayılsın
Korsan gösterilerde güvenlik güçlerine molotofkokteyli ile saldırılar yapıldığını, geçen hafta Adana’da molotofkokteyli atılan evde çıkan yangında bir anne ve iki çocuğunun yanmaktan son anda kurtarıldığını hatırlatan Mehmet Avcı, bu konuda yaptığı değerlendirmede, "Molotofkokteyli denilen şey, meyve kokteyli değil. Bu yanıcı, yakıcı malzemelerden oluşan, benzinle, mazotla hazırlanan özel bir malzeme. Bunun likit bomba ya da buna benzer bir tabirle isimlendirilmesi, ceza kanunlarında da bu isimle girmesi ve cezaların arttırılması gerekiyor" dedi.

Terör olaylarında molotofkokteyli kullanılarak yapılan saldırılarda masum insanların malı, canı, işyeri ve evinin yakıldığını, bu olayların zaman zaman ölümle sonuçlandığını hatırlatan Mehmet Avcı, şöyle devam etti:

"Bir yere, bir taarruz var ve başka şekilde engellemek mümkün değilse, silah kullanılabilir. Kademeli olarak silah kullanılabilir. Molotofkokteyli de hukuka, kanuna, belli bir bomba adıyla girmeli, buna karşı da silah kullanılabilmeli, yoksa daha çok canımız yanar. Molotofkokteyli atmak bir terör öylemidir. Terör eylemiyle de ciddi mücadele edilmesi gerekir. Her ne kadar mevzuatlarımız, kanunlarımız ciddi mücadeleyle ilgili hazırlanmışsa da eksiği vardır. Bu eksik de likit bomba meselesidir. Buna bu yönde bir çözüm bulunması gerekir."

Eyleme katılan çocukların ve gençlerin ailelerine de seslenen Avcı, "Aileler çocuklarına, gençlere sahip çıksınlar, çıkmalılar. Bu hiç bir hakkın talebi değildir. Hak talep edilerek insanlar öldürülmez. Hak talep edilerek çocuklar öldürülmez" diye konuştu.(radikal)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star