Ana Sayfa Urfa Haberleri Emniyet Müdürü'nden Servis Şoförlerine Mektup

Emniyet Müdürü'nden Servis Şoförlerine Mektup

ŞanlıUrfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, kentte faaliyet gösteren öğrenci servislerinin şoförlerine, taşıtlarda aranacak şartların yer aldığı bir mektup gönderdi.

Giriş Tarihi: 13 Ekim 2011 Perşembe 20:14
Emniyet Müdürü'nden Servis Şoförlerine Mektup
ŞanlıUrfa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, kentte faaliyet gösteren öğrenci servislerinin şoförlerine, taşıtlarda aranacak şartların yer aldığı bir mektup gönderdi.

Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar'ın imzasını taşıyan ve mektuplar, trafik ekiplerince kentte çalışan şoförlere dağıtıldı.

Durmuşlar, öğrencilerin okullarına güvenli bir şekilde gidip gelmesinin kendileri için büyük bir önem arz ettiğine değindiği mektubunda, bazen servis araçlarındaki eksikliklerden ve şoför hatalarından dolayı istenmeyen olayların yaşandığını aktardı.

Denetimlerde herhangi bir sorun yaşanmaması için şoförlerden, taşıtlarda aranan genel şartların yerine getirilmesini isteyen Durmuşlar, mektubunda özetle şu konulara değindi:

"Başta 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu (KTK) olmak üzere Karayolları Trafik Yönetmenliği ve Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmenliği hükümlerine uyunuz. Belediyelerce düzenlenen izin belgesi ve bakım ve onarım takip formunu bulundurunuz. Okul Taşıtı yazısı ve 'DUR' yazısının bulunduğu lambanın araç üzerinde ve çalışır vaziyette olmasını kontrol ediniz. Kapıları, şoför tarafından açılıp kapatılabilecek şekilde otomatik veya Elle kumanda edilebilir şekilde mekanik hale getiriniz. Aracın her koltuğunda emniyet kemeri bulundurmanızı ve kemerlerin öğrencilerce kullanılmasını sağlayınız. Araç kapasitesine uygun taşıma yapınız."

Durmuşlar, belirtilen kurallara uymasını beklediğini ve onlara güvendiğini dile getirdiği şoförlerden, trafik personeline denetimlerde yardımcı olmalarını istedi.

haberler.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star