Ana Sayfa Urfa Haberleri EMNİYET-SEN'DEN BAŞBAKANA SERT TEPKİ: POLİS ŞAMAR OĞLANI DEĞİL

EMNİYET-SEN'DEN BAŞBAKANA SERT TEPKİ: POLİS ŞAMAR OĞLANI DEĞİL

Emniyet-Sen Genel Başkanı Faruk Sezer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Şanlıurfa'da gerçekleştirdiği mitingde Emniyet mensuplarını azarlamasına sert tepki göstererek, "Siyasetin, polisi şamar oğlanı olarak görmesini ve her ortamda polisin saygınlığını zedelemesini şiddetle kınıyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2014 Pazartesi 14:38
EMNİYET-SEN'DEN BAŞBAKANA SERT TEPKİ: POLİS ŞAMAR OĞLANI DEĞİL

Emniyet - Sen'den yapılan Yazılı açıklamaya göre; 09.03.2014 günü Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Şanlıurfa Mitinginde Sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, uzak illerden Şanlıurfa’ ya gelip sabah 06.00’dan itibaren görev almış olan Emniyet Teşkilatı mensuplarına, miting alanının ortasında rahatsızlanan bir vatandaşımıza güya yardım etmedikleri düşüncesiyle, uluorta; “ya! polis arkadaşlar, siz burada durup ne iş yapıyorsunuz”, “emniyet müdürü ne iş yapıyorsun, oradan seyrediyorsun ya!” şeklindeki haksız azarlamalarına ne yazık ki milletçe tanık olduk. Yıllardan beri bu tip görevlerde cansiperane bir şekilde, kumanyaları bozuk, istirahat ve ihtiyaç alanları olmadan, hiçbir ücret farkı da almadan görevlerini yapan meslektaşlarımız, dünkü mitingde olduğu gibi her mitingde buna benzer azarlamalara ve aşağılamalara maruz kalmaktadır. Teşkilatımızın içinde insan hakları ve insanca muamele görememe sorunu olduğunu sendikamızı kurduğumuz günden itibaren defaatle belirtmiştik. Dün yaşanan bu nahoş olay tüm teşkilat mensuplarımızı derinden yaralamıştır. Emniyet-Sen olarak, polisin siyasetin oyuncağı haline geldiğini ve siyasetten sıyrılarak devletin ve milletin polisi olması gerektiğini de söylemiştik. Sendikamızı kurduğumuzdan itibaren ortaya koyduğumuz bu görüşlerimizin haklılığını bir kez daha görmüş olduk.

Siyasetin polisi şamar oğlanı olarak görmesini ve her ortamda polisin saygınlığını zedelemesini şiddetle kınıyor, tüm siyasilere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis kanun adamıdır. Ona her zaman saygı gösterilmeli ve itaat edilmelidir” ile “Polise karışılmaz, vazifesini yaparken serbest bırakılmalıdır” sözlerini güçlü bir şekilde hatırlatıyor, yine Adalet ve Kalkınma Partisinin 10.03.2014 tarihindeki Muş mitinginde görev almak üzere Kayseri ilinden yola çıkan ve Kırşehir ili sınırları içerisinde geçirdikleri trafik kazası neticesinde şehit olan 3 meslektaşımıza Allah’tan rahmet, 2’si ağır olmak üzere yaralanan 22 meslektaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Faruk SEZER

Emniyet-Sen Genel Başkanı

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star