Ana Sayfa Spor EN ACI ÖDÜL

EN ACI ÖDÜL

Şanlıurfa’da devam eden Grekoromen ve Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası müsabakaları çekişmeli şekilde sürüyor.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2014 Cumartesi 06:06
EN ACI ÖDÜL

Şanlıurfa GAP Arena Spor Tesisleri Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonada grekoromen stilde 55 kiloda Mehmet Çeker, 66 kiloda Murat Dağ, 84 kiloda Can Bıçak ve 120 kiloda Tolga Turan altın madalya kazandı. Mehmet Çeker'in altın madalya kazandığı 55 kiloda ikinciliği Ferdi Yörük elde etti. Ekrem Öztürk ve Necipcan Dokgöz ise bronz madalya kazandı.

66 kiloda Murat Dağ birinci, Cengiz Arslan ikinci oldu, Kemal Başar ve Selçuk Can ise üçüncülüğü paylaştı. 84 kiloda Can Bıçak altın, Fatih Cengiz Gümüş, Ethem Alkan ve Berk Kılınç ise bronz madalya elde etti.

120 kiloda ise altın madalyayı Tolga Turan, Gümüş madalyayı Osman Yıldırım, bronz madalyayı ise Onur Dikmen ve Emre Muyan kazandı.

Dereceye giren sporculara kupa ve madalyanın sıra Şanlıurfa yöresine has, isot (kırmızı pul biber) verildi. Yarım kiloluk paketlerle isotları alan sporcular, "Şampiyona bizim için tatlı bitti ama ödülü acı oldu. İlk kez böyle bir ödül aldık. Bu yörede çok meşhurmuş" diye konuştu.

Federasyon temsilcileri ise yörenin tanıtımı ve sporculara şampiyonanın anısına böyle bir hediye düşündüklerini belirterek, isotları temin eden sponsora teşekkür etti.

Öte yandan, 159 takımdan 463 sporcunun katıldığı şampiyona devam ediyor.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık